Kovid-19’u atlatan 7 yaşındaki çocukta ölümcül sendrom: Doktorlar anlamadı, eve gönderdi

by Haber Fora

Birleşik Krallık’ta 7 yaşında bir çocuk, vücudunu kabarcıklarla saran nadir bir hastalıkla mücadele ediyor ve doktorları, durumunun Kovid-19’la bağlantılı olduğunu düşünüyor.

Logan Walsh isimli küçük çocuk, Kasım ayında annesiyle birlikte Kovid-19’a yakalanmıştı. Doktorlar ikisinin de 6 hafta önce tamamen iyileştiğini düşünüyordu.

Ancak Nzherald’ın Yorkshire Live’den aktardığına göre Aralık’ta Walsh’in organları zayıflamaya, kalbinden hırıltılar gelmeye ve derisinde kabarcıklar oluşmaya başladı.

Doktorlar incelemelerin ardından belirtilerin Pediatrik Multisistem İnflamatuar Sendromu’ndan kaynaklandığına karar verdi. Bu sendrom, Kovid-19’un neden olduğu düşünülen nadir ve tehlikeli bir hastalık.

Daha önce Kovid-19’a yakalanan başka çocuklarda da bu sendromun geliştiği görülmüştü. Şimdi Logan’ın annesi Jessica Walsh, sağlık uzmanlarının bu tehlikeli hastalığa dair halkı bilinçlendirmesini istiyor.

Walsh, oğlunun kusması ve ateşi çıkması üzerine Aralık’ta ayında acil servise götürdüğünü ama eve geri gönderildiklerini ifade ediyor.

Annenin aktardığına göre Logan’ın durumu birkaç gün sonra kötüleşti ve 16 Aralık’ta vücudunu kabarcıklar ve döküntüler kapladı. Sonunda ambulansla hastaneye kaldırılan Logan’ın söz konusu sendromdan mustarip olduğu ortaya çıktı.

Sosyal medyada hükümet yetkililerini eleştiren ve Kovid-19’un neden olduğu bu sendroma dair uyarılmadıklarını söyleyen anne şöyle konuştu:

Haber Fora, The New Zealand Herald

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap