Kraliçe II. Elizabeth’in hiç görülmemiş fotoğrafları yayımlandı

by Haber Fora

Kraliyetle ilgili yeni bir belgeselle birlikte yayımlanan Büyük Britanya Kraliçesi’nin fotoğrafları, devlet başkanını çoğu kişinin daha önce hiç görmediği bir şekilde gösteriyor.

ITV kanalının The Queen Unseen isimli belgesel dizisi, ev görüntülerinin de bulunduğu hükümdarın gündelik ve daha önce hiç görülmemiş karelerini seyircilerle paylaşacak.

Belgeselin ilk bölümü, 1 Nisan Perşembe günü Kraliçe’nin 95. doğum günü için yayımlanacak.

Program yaklaşırken yayımlanan fotoğraflardan birinde 25 yaşındaki Kraliçe, 1951’deki Kanada gezileri sırasında Prens Philip’le birlikte bir atlı kızaktayken görülüyor.
 

Başka bir fotoğrafta hükümdar, 1953’ün Noel Günü’nde, Yeni Zelanda’daki resmi bir gezi sırasında bir film kamerası taşırken görülüyor.
 

Yeni belgesel Kraliçe’yi yalnızca bir Kraliyet mensubu değil aynı zamanda bir anne, eş, aşçı, hayvan sever ve uzman bir binici olarak da gösterecek.

Kraliçe hakkındaki yakın tarihli başka bir belgeselde, bir kraliyet yazarı 94 yaşındaki Kraliçe’nin oğluyla, Galler Prensi’yle ilişkisi üzerine konuşmuştu.

Clive Irving, hükümdarın Charles’a kıyasla küçük oğlu Prens Andrew’e karşı “açıkça daha sevgi dolu” olduğunu öne sürdü.
 

Yeni biyografi kitabı The Last Queen’in yazarı Irving, Charles’ın, Kraliçe’nin “görev anlayışına” “asla uygun yaşamayacağını” iddia etti.

Channel 4 televizyon kanalının pazar günü yayımlanan Queen Elizabeth: Love, Honour and Crown isimli belgeselinde konuşan Irving, Galler Prensi’nin Kraliçe’yi “şaşırttığını” ve onu “gerçekten asla anlamadığını” söyledi.
 

Irving şunları söyledi: 

Kraliçe’nin “gerçekten adanmış görev anlayışı”nı değerlendiren Irving, şunları söyledi:

Majesty dergisinin genel yayın yönetmeni Ingrid Seward da televizyon programında yer aldı ve Charles’ın “küçük kardeşi Andrew’in tam karşıtı” olduğunu ileri sürdü.

Seward şunları söyledi:

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Haber Fora için çeviren: Umut Can Yıldız

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap