Kültür Bakan Yardımcısı Serdar Çam’dan Charlie Hebdo’ya küfür: Piçsiniz, o. çocuklarısınız!

by Haber Fora

Fransa ile birçok Müslüman ülkenin arasında krize neden olan Hz. Muhammed’in karikatürlerinin yayınladığı Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karikatürünü paylaşmasına Türkiye’den tepki geldi.
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, karikatüre Fransızca küfür ederek tepki gösterdi. Çam, “Siz piçsiniz, siz o…u çocuğusunuz” ifadelerini kullandığı bir tweet paylaşarak derginin Twitter hesabını etiketledi.

AKP’li Birinci: Aşağılık karikatürü paylaşmayın
AKP’li Mücahit Birinci, “Takipçi kardeşlerimden ricam, süfli Charlie Hebdo’nun aşağılık karikatürünü paylaşmayınız” diyerek bir tweet paylaştı. Birinci, “Bunu yaymayınız. O amaca hizmet etmeyiniz” dedi.
Cumhurbaşkanı Danışmanı Cesur: Bu ülkenin bu tiplerden daha büyük düşmanı yok
Cumhurbaşkanı Danışmanı İsmail Cesur ise karikatürü rezil olarak niteleyerek, “Charlie Hebdo’nun rezil karikatür tweetine ‘yapmayın işte bu Erdoğan’ın işine yarıyor’ diye Fransızca tweet atan Türk isimli bir hesap gördüm az önce” paylaşımı yaptı.
Cesur paylaşıma, “Yazıklar olsun. Bu ülkenin, bu milletin vallahi bu tiplerden daha büyük düşmanı yok” diyerek tepki gösterdi.
Altun’dan kınama
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da “Charlie Hebdo’nun Cumhurbaşkanımıza yönelik alçakça hazırlanan sözde karikatür serisini en sert şekilde kınıyoruz” açıklaması yaptı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap