Kürşat Ayvatoğlu tekrar gözaltına alındı: Arkadaşları “Pudra şekeri değil, uyuşturucuydu” dedi

by Haber Fora

Lüks bir aracın içinde uyuşturucu kullandığı iddiasıyla sosyal medyada yayınlanan görüntüler sonrası gözaltına alınan ve AK Parti Genel Merkezi’ndeki işinden atılan Kürşat Ayvatoğlu, tekrar gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı’nın (AA) habeirne görüntülerin sosyal medyada yayımlanması üzerine harekete gecen ekipler, 26 Mart’ta olayla ilgili soruşturma başlattı. 

Ayvatoğlu’nu gözaltına alan ekipler, görüntülerdeki diğer şahısların tespit edilip yakalanması için de harekete geçti. 

Gözaltı süresinin dolmasının ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, “Kokain değil, pudra şekeriydi” şeklinde bir savunma yapmasının ardından adli kontrol şartıyla salıverildi. Soruşturmayı sürdüren emniyet birimleri, Kastamonu ve İzmir’de diğer kişileri de yakaladı.

Görüntüdeki maddenin uyuşturucu ve uyarıcı olduğunun belirlenmesi ve şüphelinin bu maddeyi arkadaşlarına da temin ettiği iddiası üzerine Ayvatoğlu, savcılık talimatıyla yeniden gözaltına alındı.

Hamza Kürşat Ayvatoğlu’nun ifadesinde, kullandığı maddenin “pudra şekeri” olduğunu söylemesine rağmen araçta yanında bulunan ve gözaltına alınan iki kişinin “kullanılan maddenin uyuşturucu olduğunu, Ayvatoğlu’nun kendilerine de uyuşturucu temin ettiğini” öne sürdükleri öğrenildi. 

AK Partili Hamza Dağ açıklama yapmıştı

Ayvatoğlu’nun AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın danışmanı olduğu ileri sürülmüştü.

Dağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Ayvatoğlu’nun danışmanı veya özle kalem müdürü olmadığını belirterek şunları kaydetti:

AA, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap