Kurtulmuş: Anayasa sadece AK Parti’nin ya da Cumhur İttifakı olarak yapabileceğimiz bir şey olmanın çok ötesinde

by Haber Fora

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin “Bu anayasa meselesi sadece AK Parti’nin ya da Cumhur İttifakı olarak bizim yapabileceğimiz bir şey olmanın çok ötesindedir. Bütün siyasi partiler anayasa konusunda sınav veriyor. Herkesi bu sınava davet ediyoruz” diye konuştu.

Kurtulmuş, AK Parti Bayburt İl Başkanlığı 7. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada yeni anayasa tartışmalarına değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “yeni anayasa” çıkışının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de destek verdiğini hatırlatan Kurtulmuş şunları kaydetti:

CHP’yi hedef aldı

Kurtulmuş bu çağrısının ardından “Milleti birleştirecek, bir araya getirecek olan biziz, onları başörtülü, başörtüsüz olarak ayıracak olanlar onlardır. Bu milleti kavgasız, gürültüsüz medeni milletler seviyesinin üstüne çıkarmak isteyen biziz, her konudan kavga ve tartışma çıkarmak isteyen onlardır. Bu milletin insanlarını demokratik ve güçlü bir Türkiye haline getirmek isteyen biziz, bu ülkenin insanlarını maalesef sokakları karıştıracak şekilde bir sel gibi dolaşanlar onlardır. Üzüm yemek isteyen biziz, bağcıyı dövmek isteyen onlardır. Kimi kastediyorum. CHP ve zihniyetini” ifadeleriyle CHP’yi de eleştirdi.

Kurtulmuş açıklamalarına şu ifadelerle devam etti:

AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap