Kurtulmuş: Cumhur İttifakı’nı daha da genişletme taraftarıyız

by Haber Fora

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş internet medyası temsilcileriyle İstanbul’da bir araya geldi.

Haber Fora Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek’in de yer aldığı toplantıda Kurtulmuş, reform çalışmalarının takvimine ilişkin bir soruya “Aşağı yukarı hukukla ilgili kısmı son noktaya doğru gelmiştir. Ekonomiyle ilgili kısmı çok kısa süre içerisinde tartışılacak. ‘Şu gün açıklanacak’ demek için erken. Biz bunları diğer siyasi partilerle de belki paylaşma noktasında olacağız. En kısa zamanda başladığımız bu süreci, Sayın Cumhurbaşkanımızın ilan etmiş olduğu bu süreci gerçekten çok güçlü bir şekilde Türkiye ve dünya kamuoyuyla paylaşacağız” diye yanıt verdi.

“Twitter” açıklaması: Bir an evvel kendi milli uygulamalarımıza dönerek o alanı güçlendirmemiz lazım

Kurtulmuş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Twitter hesabına gelen engellemeyle ilgili soru üzerine de sosyal medya platformlarının da politik bir tavrı taşıdığını, kendi ön kabullerini kendi kanattlerini bir veri olarak bütün insanlığa dayatmaya çalıştıklarını belirterek şu yanıtı verdi:

“Siyasi Partiler Yasası, Seçim Yasası da tartışılabilir”

Numan Kurtulmuş, muhalefet liderlerinin sık sık güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüşü dile getirmeleri ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde görülen aksaklıklara yönelik düzenlemeye gidilip gidilmeyeceğine ilişkin soru üzerine şunları söyledi:

“Boğaziçi eylemlerinden Gezi Parkı çıkar mı?”

Numan Kurtulmuş, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylara ilişkin de “Boğaziçi’ndeki meselenin maalesef kısa bir süre içinde öğrencilerin protestosu meselesinin dışına çıkarılarak marjinalleştirilme çabası içerisinde olduğunu görüyoruz” dedi. 

Kurtulmuş şöyle devam etti:

“Cumhur İttifakı’nı daha fazla genişletme taraftarıyız”

Diğer partilerle ittifaklarla ilgili soruya, Cumhur İttifakı’nın sahada kurulduğunu, 15 Temmuz’da sahada AK Parti ve MHP arasında taban kaynaşmasının yaşandığını, bu ittifakın sandığa da yansıdığını hatırlatarak yanıt veren Kurtulmuş asıl olanın partilerin tabanları arasındaki fikir yakınlaşmasını sağlamak ve ortak hedefler üzerinde hareket etme becerisini kazanabilmek olduğunu vurguladı. Kurtulmuş, “Bu anlamda Cumhurbaşkanımızın son yaptığı ziyaretlerle birlikte tavrımız net ve açıktır. Cumhur İttifakı’nın saydığımız ilkeler, milli değerlerde, milli meselelerimizde ittifak halinde olmak, teröre karşı ittifak halinde olmak, güçlü ve büyük Türkiye’yi kurma ideali etrafında bütünleşmek gibi temel konularda müşterek olmak şartıyla Cumhur İttifakı’nı daha fazla genişletme taraftarıyız. Ne kadar geniş, ne kadar yüksek bir ittifak olursa o Türkiye’de hele hele yeni hedefleri çerçevesinde çok daha olumlu, demokratik, pozitif bir gündem oluşturur” diye konuştu.

 

Haber Fora, AA

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap