Kurtulmuş: FETÖ değişiklik istedi, “kaset operasyonu” olmasaydı bugün başka CHP’den bahsediyorduk

by Haber Fora

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Yeni Şafak’a ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için kullandığı “sözde cumhurbaşkanı” ifadesini eleştiren Kurtulmuş, “Bunların hiçbirisinin tesadüf olmadığını söyleyen Kurtulmuş, şöyle konuştu: “Tam bunlar yapılırken, Türkiye’nin ikinci partisinin başkanı kalkıyor Cumhurbaşkanına ‘sözde cumhurbaşkanı’ diyerek çok ciddi şekilde hakaret ediyor” dedi.

“Kaset operasyonu olmasaydı Baykal görevi bırakmayacaktı”

Eski CHP lider Deniz Baykal’ı genel başkanlıktan istifaya götüren “kaset” olayını da hatırlatan Kurtulmuş, “Mahkemede devam eden süreç sonunda bunu ortaya koyacak ama Türkiye’de herkesin bildiği bir gerçek var. Eğer bu kaset operasyonu yapılmamış olsaydı Sayın Baykal CHP’deki görevini bırakmayacaktı. Dolayısıyla bir baskı unsuru olarak, bir tehdit, bir şantaj unsuru olarak kasetlerin kullanıldığı çok aşikardır” diye konuştu.

Söz konusu olayın FETÖ tarafından hazırlandığını savunan Kurtulmuş şöyle devam etti:

“Millet İttifakı’nın siyasi sonucu yok”

Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son dönemde bazı siyasi parti temsilcileriyle görüşmelerine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

İttifakların Türkiye siyasetine yön vereceğinin aşikar olduğunu kaydeden Kurtulmuş, terörle mücadele, Türkiye’nin uluslararası sorunları ve milli meselelerde ortak hareket edebilme gibi konularda, ittifaka bu anlamda katılabilecek siyasi partilerin olmasının yararlı olacağı kanaatinde olduğunu söyledi.

Kurtulmuş şöyle devam etti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap