Kurtulmuş: Milleti her türlü farklılıklarıyla; Türküyle, Kürdüyle, Sünnisiyle Alevisiyle, başörtülüsüyle, başı açığıyla birleştirmeye çalışan biziz

by Haber Fora

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Milleti birleştiren, milleti her türlü farklılıklarıyla, Türküyle, Kürdüyle, Sünnisiyle Alevisiyle, başörtülüsüyle başı açığıyla birleştirmeye çalışan biziz, milletin arasında ayrılıklar isteyen bunlardır” dedi.

Güngören Spor Salonu’nda gerçekleşen AK Parti Güngören 7. Olağan İlçe Kongresi’nde Kurtulmuş, Türkiye’nin başarılar ortaya koyarken içeriden ve dışarıdan birilerinin bu gidişatı önlemek için çabaladığını söyledi.

“Dışarıdan birilerinin söz söylemesine, adım atmasına bir şey demeyiz de ne yazık ki içeriden birileri de tam böylesi adımların atıldığı, Türkiye’nin güçlü bir Türkiye istikametinde adımlar atmaya başladığı bir dönemde bu milletin yürüyüşüne çelme takmaya başlamıştır” diyen Kurtulmuş, şöyle konuştu:

“Ne söylerlerse misliyle cevabını alırlar”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hitaben “sözde genel başkan” ifadesini kullanan Kurtulmuş, “Her platformda cevabını veriyoruz. Öyle onlar laf söyleyecek, biz de ‘eyvallah’ diyecek değiliz, bunu bilsinler. Ne söylerlerse misliyle cevabını alırlar” dedi.

Kurtulmuş, “Bugün maalesef CHP’nin sözde genel başkanı Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanına yine ağız dolusu hakaretler etmiş. Bu hakaretlerin hepsinin mahkemelerde hiç şüphesiz hesabını verecek. Ancak o kadar çok tezatlar içerisinde bir konuşma ki daha geçen hafta, birkaç konuşma öncesinde ‘Türkiye’ye demokrasiyi biz getireceğiz’ diyor. Bugün de diyor ki ‘Türkiye’ye demokrasiyi getiren partinin genel başkanı olarak’ konuşuyorum” diye konuştu.

Kurtulmuş, şöyle devam etti:

Numan Kurtulmuş, sözlerini şöyle tamamladı:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap