Levent Gültekin saldırıya uğradı

by Haber Fora

Yazar Levent Gültekin, saldırıya uğradığını açıkladı.

Saldırganların 25 kişi olduğunu ifade eden Gültekin, “Şu anda iyi” olduğunu ifade etti.

Halk TV, kanalda program yapan Gültekin’in yumruklu saldırıya uğradığını ve çevredekilerin müdahalesiyle hafif yaralı kurtulduğunu bildirdi.

Gültekin: 1 kişiye 25 kişi saldırmak eşkıyalıktır

Gültekin, saldırı anında canlı yayında anlattı. 

“Son konuşmamın ardından sosyal medyadan çok tehdit aldım” diyen Gültekin, “Tehdit düzeyi, 3-5 kişi değil, bir partinin genel başkan yardımcıları düzeyinde. Ülkede iktidar ortağı partinin genel başkan yardımcıları kendisine yöneltilen eleştiriler nedeniyle tehdit ediyorlar” ifadesini kullandı.

Saldırı anına ilişkin de konuşan Gültekin şunları söyledi:

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konuya ilişkin soruşturma başlatılırken, polis şüphelileri yakalamak için olay yeri çevresindeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. 

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, Gültekin’in yürüdüğü sırada kalabalık bir grubun saldırısına uğradığı, şüphelilerin olaydan sonra kaçtığı görülüyor. 

Polisin şüphelileri yakalamak için başlattığı çalışmanın sürdüğü öğrenildi.

Gültekin Halk TV’de Murat Sabuncu ile birlikte gerçekleştirdikleri “İki Yorum” programında Türk siyasetine damga vurmuş isimleri eleştirerek “Bunlar ülkeyi mahvetti” diye konuşmuştu.

Programda Turgut Özal, Bülent Ecevit, Süleyman Demirel ve Alparslan Türkeş’in yer aldığı bir görselin önünde söz konusu liderlere eleştiri oklarını yöneltten Gültekin, Özal’ın “Benim memurum işini bilir” ifadesiyle toplumu çürüten bir siyasetçi olduğu görüşünü dile getirmişti.

Gültekin, Ecevit’in ise TBMM’ye başörtüsü ile gelen Merve Kavakçı için sarf ettiği “Bildirin bu kadına haddini” ifadesini de eleştirerek şunları söylemişti:

O zaman askere “Hadi işine bak biz burada bunu hallederiz” demiş olsaydı, demokrasyi kurtarsaydı belki biz bugün bu yıkımı yaşamıyor olurduk.

Konuşmasının devamında Demirel’i de eleştiren Gültekin, “Çıkmış halka ‘O kaç veriyorsa ben bir fazlasını veriyorum’ diyerek siyasi popülizmin en dibini, en gayriahlakisini yapmış bir adamdır” diye konuşmuştu.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap