Lokantalar sipariş sitelerinden komisyon indirimi istiyor

by Haber Fora

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Genel Başkanı Aykut Yenice, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında lokantaların sadece paket servisi yapabileceğini anımsatarak, “Bu zorlu süreçte online yemek sipariş sitelerinin esnaftan aldığı komisyonu en aza indirmesi gerekiyor, beklentimiz o yönde.” dedi.

Aykut Yenice Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada salgından en çok etkilenen kesimlerden birinin de lokantacı esnafı olduğunu ifade etti.

Konuyla ilgili Bloomberg HT’nin sorularını yanıtlayan Aydın, bu açıklamalara karşı doğrudan bir açıklama yapmayı tercih etmediklerini, sosyal medya üzerinden açıklama yapacaklarını belirtti.

Salgınla mücadele kapsamında yayınlanan son genelge doğrultusunda paket servise döneceklerini belirten Yenice, alınan kararlara saygı duyduklarını söyledi.

Bu kararların sosyal ve ekonomik etkilerinin olduğunu dile getiren Yenice, “Binlerce çalışanımız var. Önemli bir istihdam sağlıyoruz. Dolayısıyla bu karardan mutlaka olumsuz yönde etkileneceğiz. Çünkü paket servis bizim sektörümüzde çok küçük bir pay alıyor. Bugün fast-food yapan restoranlar paket servis yapabilir ama ev yemeği başta olmak üzere büyük çoğunluğumuz bu dönemde zorlanacaktır.” diye konuştu.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap