Mansur Yavaş: Makam araçlarını sattım, belediyeye minibüsle gidip geliyorum

by Haber Fora

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyeye ait makam araçlarını sattıklarını belirterek, “Belediyeye minibüsle gidip geliyorum. Ben minibüs kullanmayı tercih ediyorum. Makam arabası sevmiyorum. Yabancı makam arabalarının hepsini sattık” dedi.

Yavaş satıştan 70 milyon liraya yakın tasarruf ettiklerini bildirdi.

Haber Global’de Candaş Tolga Işık’ın sunduğu Az Önce Konuştum programına konuk olan Yavaş, “Seçim kazandığımız zaman zafer kazanmış olmayacağız demiştik. Çünkü karşımızda düşman yok. Dolayısıyla siyasete girmeden tüm Ankara’yı kucaklayarak adil bir şekilde hizmet yapmaya çalışıyoruz. Onun dışında çok televizyona çıkmayı da gerekli görmüyoruz. Pandemi de bunda son derece etkili oldu. Tarzımız öyle, bunu planlı bir şekilde yapmıyoruz.  Ankara bizi neden seçti, hizmet edelim diye seçti. Biz de aynen devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kendisinin “çılgın projesi” olmadığını söyleyen Yavaş, “Ben yüzde 3’ü bina olan Ankara’nın yüzde 97’si boş arazi olan Ankara’nın en az yüzde 50’sine tarım yapılabileceğini görüyorum. Teşvik ediyorum. Her yönüyle Ankara’da herkese bir şekilde dokunuyoruz” diye konuştu.

Yavaş şunları kaydetti: 

“İhaleleri canlı yayınlamak benim fikrimdi”

İhaleleri canlı yayınlamanın kendisinin fikri olduğunu belirten Yavaş, ”Açık olacaksın. İnsanlara yalan söylemeyeceksin. Hataysa benim hatam diyeceksin. İyi yapıyorsanız da insanlar onu görecek. Çünkü biz memuruz. Ben kendi paramı değil insanların parasını harcıyorum. Bütçe hazırlarken 550 tane kuruluşa yazı yazdık. Her şey internet sitemizde mevcut” dedi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap