Mansur Yavaş’tan Melih Bulu’ya açık mektup: İstifanızla kötü niyetlilerin heveslerini kursaklarında bırakmış olacaksınız

by Haber Fora

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atadığı Prof. Dr. Melih Bulu’yu istifaya davet etti.

Yavaş Twitter hesabından, “Sayın Prof. Dr. Melih Bulu’ya açık mektubumdur” başlığıyla yaptığı paylaşımda “Sizi gerek üniversitede huzuru sağlamak gerekse ülkemizde kutuplaşmayı önlemek adına, makamınızdan istifaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı

Mektubunda “Gelin akl-ı selimle davranın. Ne gençlerimiz zarar görsün ne de polislerimiz onlarla karşı karşıya gelsin” ifadelerini kullanan Yavaş, Bulu’ya “Unutmayın, siz makamdan ayrılma kararlılığı gösterdiğinizde, bir yandan üniversitede huzurun sağlanmasına vesile olacak, diğer yandan bu krizi fırsata çevirmek isteyen kötü niyetlilerin heveslerini kursaklarında bırakmış olacaksınız” uyarısında bulundu.

Yavaş’ın mektubunun tam metni şöyle:

Ne olmuştu?

Melih Bulu’nun Cumhrbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasının ardından öğrenciler ve akademisyenlerin rektörün seçimle göreve gelmesi talebiyle başlattığı protesto eylemleri devam ediyor. Dün akşam saatlerinde tepkilerini dile getirmek için Kadıköy’de buluşan öğrencilere polis müdahale etmiş çok sayıda göstericiyi gözaltına almıştı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap