Mark Zuckerberg’le okul arkadaşı olan Natalie Portman, Facebook’a hiçbir zaman katılmamış

by Haber Fora

Natalie Portman, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’le birlikte Harvard’a gitmiş olmasına rağmen Facebook’a hiçbir zaman üye olmadığını itiraf etti.

Thor (2011) filminin yıldızı, Avustralya talk show programı The Project’e konuşurken sosyal medya platformunun son yıllardaki ticari uygulamalarının onu uzak durma kararına yönlendirdiğini söyledi.

Portman, “Biliyorsunuz, Facebook ben de oradayken okulda başladı” diye açıkladı. “Oradayken de o günden sonra da üye olmadım.”

Portman konuşmasını şöyle sürdürdü:

2019’da Portman, birinci sınıf öğrencisi Zuckerberg Facebook’u kurduğu esnada Harvard’da son sınıf öğrencisi olduğunu söylemişti.

Portman, “Okula Facebook, Instagram ve kameralı telefonum olmadan gittim” dedi.

Adı geçmese de David Fincher’in Facebook’un kuruluşundan esinlenen 2010 yapımı draması Sosyal Ağ’da (The Social Network) oyuncuya gönderme yapılıyor.

Filmdeki bir karakter, Facebook sayesinde Zuckerberg’in “Nobel sahipleri, Pulitzer Ödülü kazananları, geleceğin Olimpiyat sporcuları ve bir film yıldızına” ev sahipliği yapan kampüsteki en büyük isim haline geldiğinden bahsediyor, sonuncu madde Portman’a gizli bir gönderme yapıyor.

Aralıkta Portman, sahne ışığı altındaki genç bir oyuncu olarak “cinselleştirildiğini” ve daha sonra bununla savaşmak için kendi kamusal davranış tarzını değiştirdiğini açıklamıştı.

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: Ata Türkoğlu

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap