Marvel senaristi stüdyonun yaratıcı ekibinin nasıl çalıştığını anlattı

by Haber Fora

The Falcon and The Winter Soldier dizisinin yapım ekibinin parçası olan senarist Derek Kolstad, Marvel Sinematik Evreni’ni yöneten “Meclis”in bazı sırlarını açıkladı.

Kolstad, verdiği yeni röportajda Marvel’ın yeni dizisinin senaryo metinlerini nasıl düzenlediğine dair bilgiler verdi. Screen Rant’in haberine göre senarist metinleri Marvel Stüdyoları’nın başkanı Kevin Feige’e sunduğunu ve bazen bu deneyimin fazlasıyla korkutucu olabildiğini söyledi. Kolstad, yazdığı metinlere dair 15 sayfalık geri dönüşler alabildiğinden bahsetti.

Marvel senaristi metinleri yalnızca Feige’in incelemediğini 12 ila 15 kişilik bir Meclis’in değerlendirdiğini şu ifadelerle anlattı:

Daha önce Marvel Meclisi’nden hiç söz edilmemişti. Disney, 2015’te Marvel Stüdyoları’nı kurumsal bir yapılanmaya zorlamış, geniş Marvel Entertainment grubunu daraltarak Kevin Feige’i sorumlu yapmıştı. 

Kolstad’ın açıklamaları Marvel’ın çok daha verimli bir çalışma ortamı oluşturduğuna işaret ediyor. Marvel son dönemde ortaya koyduğu işlerle pek çok kişinin beğenisini kazanmayı başarmış ve her ne kadar geçtiğimiz günlerde geçilse de, Avengers: Endgame 2019’da sinema tarihinin en çok hasılat elde eden filmi unvanını kazanmıştı. 

Haber Fora, Screen Rant

Derleyen: Esra Güngör

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap