“Meclis Başkanı Şentop, katıldığı etkinliklerde adı sürekli Fahrettin Altun’dan sonra yazılınca tepki gösterdi, medya yöneticilerine yazı gönderdi” haberine TBMM’den yalanlama

by Haber Fora

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop‘un katıldığı etkinliklerde adının İletişim Başkanı Fahrettin Altun‘dan sonra yazılmasına tepki gösterdiği ve medya yöneticilerine bir yazı gönderdiği öne sürüldü. Türkiye Büyük Millet Meclisi iddiayı yalanladı.

BirGün gazetesi yazarı Timur Soykan, “Medya yöneticilerine gönderdiği yazıya Hürriyet gazetesinde çıkan örnek haberleri de iliştirmişti ve devlet protokolünde kendisinin yerini hatırlattı. Ama fayda etmedi. Hükümet kontrolündeki medya, Fahrettin Altun’un parlatıldığı sipariş, torpil haberlerle dolu.” düşüncesini dile getirdi. 

Soykan, “Tek adam boşluğundaki en köklü kavga ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Hazine Bakanı Berat Albayrak arasında sürüyor. İçişleri Bakanı’nın İstanbul emniyetinde yaptığı atamalar Berat Albayrak’a karşı zafer olarak yorumlanıyor. Erdoğan sonrası AKP’nin lideri olarak Süleyman Soylu adı öne çıktıkça partinin ‘öz çocukları’, ‘devşirmeler’ kazanını kaynatıyor.  Berat Albayrak’ın kabinedeki diğer hasmı Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile kavgası da devam ediyor perdeler arkasında. Berat Albayrak liderliğindeki Pelikancılar’ın ilk tasfiye girişimini ‘Aynı maklubeye kaşık sallayanlar…’ çıkışıyla savuşturan Adalet Bakanı’nın işi zor. Yargıda Pelikancıların ‘İstanbul Grubu’ adıyla örgütlü olduğunu inkar edemezken ‘Hiçbir grup, çete ya da örgüte izin vermeyiz’ sözleri lafta kalıyor.”  ifadesini kullandı. 

Yazının devamı için tıklayın

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, yazının gerçeği yansıtmadığını belirtti. 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap