Meghan ve Harry çifti, peşlerine dedektif takılmasına tepki gösterdi

by Haber Fora

Meghan Markle ve Prens Harry, Birleşik Krallık’ın ünlü tabloid gazetelerinden The Sun’ın Meghan hakkında yasadışı yollarla bilgi edindiği ortaya çıkınca açıklama yaptı. 

Prens Harry ve Meghan Markle’ın 2016’da birlikte olduğunun gündeme gelmesinin ardından Britanyalı yayın kuruluşunun çifte dair özel bilgiler alabilmek için Los Angeles’ta yaşayan bir dedektifle iletişime geçtiği basına yansımıştı.

People’ın haberine göre Sussex Dükü ve Düşesi adına açıklama yapan sözcü şu ifadeleri kullandı:

The New York Times’ın haberi, The Sun’ın New York editörü James Beal’ın özel bilgileri elde etmek için bazı çevrelerde “Danno” diye bilinen özel dedektif Daniel Portley-Hanks’in yardımına başvurduğunu ortaya çıkarmıştı. 

Portley-Hanks’in, Meghan Markle ve ailesiyle ilgili ayrıntıları yaklaşık 2 bin dolar gibi mütevazı bir meblağa sattığı bildirilmişti. Bilgilerin adres, telefon numarası, e-posta ve Sosyal Güvenlik numarası gibi detayları da içerdiği aktarılmıştı. 

Dedektif, gazetenin kendisine bir mektup gönderdiğini ve kendisini “insanları bulmak için yasadışı yöntemler kullanmamaya veya geçmişe dair kontroller yapmamaya” mecbur ettiğini söylemişti. Portley-Hanks, “James Beal’ın ona sağladığım bilgileri yasadışı biçimde elde ettiğimi bildiğine inanıyorum” demişti.

Dedektif ayrıca yaptıklarından ötürü çok üzgün olduğunu ve çiftin avukatlarıyla görüşebileceğini belirtmişti. 

Haber Fora, People, The New York Times

Derleyen: Esra Güngör

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap