Mehmet Bedri Gültekin, Vatan Partisi’nden istifa etti: Bu komediye artık bir son vermek gerekiyor

by Haber Fora

Vatan Partisi yöneticilerinden Mehmet Bedri Gültekin, 4 Ekim 2020 günü kendisinin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini, hakkındaki soruşturma sürecinin bir “komediye” dönüştüğünü söyleyerek Vatan Partisi’nden istifa ettiğini duyurdu.

Uzun yıllar Aydınlık hareketi içerisinde yer alan Hikmet Çiçek, geçtiğimiz Eylül ayından Vatan Partisi’nden ihraç edilmişti. Çiçek’le ilgili olarak 7 Eylül tarihinde alınan ve bugün açıklanan ihraç kararında, 28 Eylül 2018 tarihinde alınan MYK kararındaki “Tayyip Erdoğan hükümeti ile aynı gemideyiz” tutumuna uygun hareket etmemesi gerekçe olarak gösterilmişti.

Disipline sevk edilen Gültekin de istifa etti

İşçi Partisi döneminde Merkez Komitesi, Başkanlık Kurulu üyeliği ve Genel Sekreterlik görevlerinde bulunan Mehmet Bedri Gültekin de kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmişti. Gültekin, Vatan Partisi Disiplin Kurulu kararını beklemeden partisinden istifa etti.

Kişisel internet sitesinden açıklama yapan Mehmet Bedri Gültekin, disiplin kuruluna sevk edilmesi sürecini anlattıktan sonra istifasını şu şekilde duyurdu:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap