Meral Akşener: Kendi iktidarını kurtarmak için peygamberimize hakaret etmeyi mubah gören Macron’u kınıyorum

by Haber Fora

İyi Parti lideri Meral Akşener, bir gün gecikmeyle gerçekleştirdiği parti grup toplantısında konuşuyor.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
“Hangi ülkede işler kötüye gitse hemen bir günah keçisi bulunup her şey ona yükleniyor. İslam düşmanlığı da yabancı düşmanlığı da bunun en yaygın örneklerinden saygısızca ve düşmanca bir dille söylenen yalanlar vatandaşalrı oyalamanın en popüler yolu. Biz bunu ülkemizden de Batı’dan da iyi biliyoruz. Milli çıkarlardan önce kendi şahsi çıkarları üzerinden siyaset yapanları Batı’dan da ülkemizden de görüyoruz. Kendi iktidarını kurtarmak için peygamberimize hakaret etmeyi mübah gören Macron’u ve onun temsil ettiği bu barbar zihniyeti kınıyorum. Ne var ki bizim kınamak ve kınanmaktan öte dertlerimiz var. Kınamakla  kalmayıp ülkemizi güçlü kılmalıyız ki Macron gibiler böyle densizlikleri yapmadan önce kırk kere düşünsünler. Ağız dalaşını girmek güçsüzlerin acizlerin başvurduğu yoldur.
(Erdoğan’a seslendi) Takındığın bu tavırla Macron’u pişman etmedin bilakis Macron’a destek çıtın. Türk dış politikasını egona meze yapmaktan artık vazgeç. Yabancı ülkelerin ergen tavırlı liderlerine cevabı devlet adamlığıyla ver.”
Bütçe eleştirisi
“Ana hatlarından anlıyoruz ki bu bütçe Türkiye’nin fakirleştiğinin itiraf belgesidir.”
“AK Parti İktidarı ergenliğin kurumsallaşmış hali gibi davranmaya devam etse de bizim için milletimizin yararına atılacak bir adam kimin ne oy verdiği önemli değil.”
Ayrıntılar gelecek… 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap