Meral Akşener: Rabia’yı duyan, Filistin’i duyan Erdoğan, Uygur kızımızı duymuyor

by Haber Fora

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Halk TV’de gazeteci Suat Toktaş’ın sorularını yanıtladı. Siyasette son günlerde yeniden gündem olan ittifaklar konusunda konuşan Akşener, istişare kültürünün önemine vurgu yaptı:

Milli Görüş geleneğinden gelen seçmenin vicdanını sızlatıyor.

Salı günü partisinin grup toplantısında kürsüye çıkarttığı Uygur Türkü Nursiman Abdurraşid konuşurken televizyon yanılarının kesilmesine de değinen Akşener şunları söyledi:

İYİ Parti’nin seçimlere katılabilmesini sağlamak için CHP milletvekillerinin partilerine geçtiğini hatırlatan Akşener, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bir kere daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İYİ Parti’nin seçime girmesini sağladı. Allah ondan razı olsun. 15 milletvekili arkadaşımdan Allah razı olsun. Ölünceye kadar çoluğuma çocuğuma vasiyet ettim ailem onlara dua etsin diye” dedi.

Akşener, “Ben Cumhur ittifakını eski tip radyoya benzetiyorum. Radyonun makine kısmı AK Parti ve Sayın Erdoğan, bir düğmede Sayın Bahçeli’nin eli, bir düğmede Sayın Perinçek’in eli var. İç politikadaki düğmenin sahibi Sayın Bahçeli dış politikadaki düğmenin eli Sayın Perinçek” diye konuştu

“Merkel nasıl hatırlanacak, Erdoğan nasıl hatırlanacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halktan uzak kaldığını, saraydan dışarıya çıkmadığı için yaşananları fark etmediğini savunan Akşener şunları söyledi:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap