MHP, BM ve demokratik ülke yönetimlerini Twitter’a karşı ortak hareket etmeye çağırdı

by Haber Fora

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Twitter’ın Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin tweetlerini kısıtlamasına karşı BM ve demokratik ülke yönetimlerini ortak hareket etmeye çağırdı.

Yalçın, yaptığı tweet paylaşımlarında Twitter’ın sosyal medyanın kırk haramisi haline geldiğini savundu.

“Hem milyonlarca takipçisi bulunan siyasetçiler üzerinden trilyonlar kazanan, hem de onların tweetlerini keyfine göre sansürleyen Twitter’ın bu sosyal medya simsarlığına kimse boyun eğmez, eğemez” diyen Yalçın şöyle devam etti:

Şirketin uluslararası hukuku ve evrensel normları çiğneyerek kendini devlet veya devlet otoritesi yerine koyduğunu, kendi hukukunu dayattığını medyada ve tröstleşme eğiliminde olduğunu iddia eden Yalçın, “Twitter ve benzeri sosyal medya kuruluşlarını masaya yatırma zamanı çoktan gelmiş ve geçmektedir. Bütün ülkelere kendi menfaat nizamını dayatmaya kalkarak uluslararası güvenlik ve barışı tehlikeye sokan bu türden sermaye ve çıkar unsurlarını hizaya getirmek üzere uluslararası camiayı harekete geçmeye çağırıyoruz. Birleşmiş Milletleri ve hatta bütün demokratik ülke yönetimlerini bu konuda ortak hareket etmeye davet ediyoruz” dedi.

Yalçın, paylaşımlarını, “Türk demokrasisine müdahale niteliğindeki bu cüretkâr tutum karşısında Türkiye olarak derhâl gereken tedbirler alınmalı, Twitter’ın tahakkümüne ve hadsiz müdahaleci davranışına cevap olarak bu sosyal medya kuruluşunun yayınları denetlenmelidir” ifadesiyle noktaladı.

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap