MHP’den Türkeş’e “Levent Gültekin” yanıtı

by Haber Fora

Gazeteci Levent Gültekin Halk TV’de Murat Sabuncu ile birlikte gerçekleştirdikleri İki Yorum programında Turgut Özal, Bülent Ecevit, Süleyman Demirel,Necmettin Erbakan ve Alparslan Türkeş’i iaret ederek “Bunlar ülkeyi mahvetti” demişti.

Gültekin programda “Alparslan Türkeş milliyetçilik hastalığını, ırkçılık hastalığını bu ülkenin milyonlarca evladının zihnine bolca dökmüş, sırf o milliyetçilik biz bu ülkeyi herkesten daha fazla seviyoruz tuhaflığıyla milyonlarca gencin hayatını karartmıştır, şu anda biliyorum ki onlar da benim gibi büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Gültekin bu sözlerinin ardından HalkTV’deki programı öncesi 25 kişilik bir grubun saldırısına uğramıştı.

Tuğrul Türkeş de sözkonusu saldırının ardından yaptığı açıklamada “Levent Gültekin’in rahmetli Türkeş’e ve milliyetçilere dair söylediklerine ilişkin bana çok tepki mesajları geldi. Bu rahatsızlıkları ulaştığım kişilerle paylaştım. Söylenenlerin yanlış olduğunu, daha hassas olunması gerektiğini vurguladım. Bununla birlikte 25 kişinin Levent Gültekin’e saldırmasını çok çirkin buluyorum” ifadelerini kullanmıştı.

“Bu saldırılarda MHP’nin talimatı olduğu veya ilişkisi olduğuna dair iddiaları dair ne dersiniz?” sorusuna ise Türkeş şöyle yanıt vermişti: 

Çiçek: MHP hakkında sus artık Tuğrul Türkeş

MHP lideri Bahçeli’nin basın danışmanı Türkgün gazetesi Yıldıray Çiçek, Bugün gazetede yer alan “Başbuğ Türkeş’e hakarete sus ama MHP’yi suçla!” başlıklı yazısında Tuğrul Türkeş’i hedef aldı.

Çiçek, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Çiçek yazısının sonunda ise “Gerçekten utan ve gerçekten MHP hakkında sus artık Tuğrul Türkeş… “Ayıp”, “vefa” ve “utanma” denen kavramlarla ruhunu bir an önce tanıştır…” ifadelerini kullandı.

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap