MHP’li belediyeden 3 bin 250 lira asgari ücret

by Haber Fora

Çalışanların maaşlarının düşük olduğunu bildiklerini belirten Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “Başta temizlik personellerimize, daha sonra fen işlerinde çalışan personellerimize, park bahçelerde çalışan personellerimize emeğinin karşılığını vermemiz gerekiyordu” dedi.

Ücret zammı geriye dönük uygulanacak

2019-2020 yıllarından önceki dönem borçlarını ödediklerini ve belediyenin ekonomisini düzelttiklerini belirten Şimşek, “Yapılan çalışmalar sonucunda 2021 yılında belediye şirket çalışanlarının sosyal hakları da dahil olmak üzere en düşük net maaşı 3 bin 325 TL olacak.

Ücret zammı geriye dönük olarak 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren uygulanacak. Çalışanlarımıza aradaki fark tutarını da toplu iş sözleşmesi imzalanınca ödeyeceğiz” diye konuştu.

Çalışanlar teşekkür etti

Gölbaşı Belediyesi Başkanı Ramazan Şimşek’in çalışanların maaşında iyileştirmeye gidileceği ve en düşük işçi maaşının 3 bin 325 lira olduğunu açıklamasının ardından belediye çalışanlarından teşekkür gecikmedi.

Belediye çalışanları Başkan Şimşek’i ziyaret etti.

Başkan Ramazan Şimşek, “Özellikle bu salgın sürecinde herkes evlerindeyken sizler gece gündüz demeden çalıştınız. Gölbaşılı hemşehrilerimize hizmet sunmaya devam ettiniz. Emekleriniz yadsınamaz. Sizler Gölbaşı’nın kahramanlarısınız. Alkışın en büyüğü sizlere. Allah sizden razı olsun. Ailenizle çocuklarınızla sağlıklı, huzurlu ve bereketli yıllar dilerim” diye konuştu.

2021 yılı için asgari ücret net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak açıklanmıştı. CHP’li belediyelerde asgari ücretin 3 bin 100 lira olarak uygulanması kararlaştırılırken bazı belediyler ise bu rakamın da üzerine çıkan ücretler açıkladı.

Haber Fora, İHA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap