MHP’li Büyükataman’dan “Kılıçdaroğlu ve Davutoğlu görüşmesi” ile ilgili açıklama: Yolları yol değil, tehlikeli sularda yüzüyorlar

by Haber Fora

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesinde ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yazılı açıklama yapan Büyükataman,”Türkiye’yi bu nefret iklimine sokmaya çalışan başta CHP ve zihniyeti olmak üzere tek merkezden yönlendirilen particikler; ahlaksız ve üslupsuz saldırılarına bir an evvel son vermelidir” dedi.

Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu görüşmesi sonrası yapılan açıklamara tepki gösteren Büyükataman, “Dün akşam acil koduyla bir araya getirilen iki partinin Genel Başkanının 1970 ve 80 öncesi olaylarını hatırlatmasını, akıllarına sokulan kirli niyetin dışavurumu olarak değerlendirmek mümkündür” ifadelerini kullandı.

Büyükataman şöyle devam etti:

“MHP’yi basına düşmanmış gibi göstermeye kalkmaları ikiyüzlülüktür”

İsim vermeden medya kuruluşlarını da eleştiren Büyükataman, “Gazete görünümlü kâğıt parçalarında, haber sitesi izlenimi verilmiş fitne odaklarında yazılan yazılara, ön görü ve kulis bilgisi adı altında atılan iftiralara ve yapılan fitnelere basın özgürlüğü penceresinden bakmamız mümkün değildir” dedi.

Büyükataman, CHP’nin MHP’yi basına düşmanmış gibi göstermeye çalıştığını belirterek, bu durumu “ikiyüzlülük” olarak nitelendirdi.

Büyükataman şöyle devam etti:

“Tehlikeli sularda yüzmektedirler”

CHP ve Gelecek Partisi’ne yönelik eleştirilerine devam eden Büyükataman, “Yeni bir yola çıktıklarını söyleyen bu bedhahların gittikleri yol, yol değildir. Tehlikeli sularda yüzmektedirler. Tarih, iyi bir öğretmendir. Yeter ki bu öğretmenin anlattıklarını iyi yorumlayabilelim” diye konuştu.

Davutoğlu’nun Güneydoğu ziyaretleri sırasında halkın “Serok Ahmet” sloganlarına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Büyükataman şöyle devam etti:

Büyükataman ayrıca, Davutoğlu’nu halkı ve ülkeyi bölmekle suçladı.

MHP’nin sokakta olaylarıyla işinin olmadığını belirten Büyükataman, “Kavga ve karışıklıkta hayır görmesi imkânsızdır. İnsan onuruna ve demokratik adaba uygun olarak yapılan makul eleştirilere tahammülsüzlüğü asla düşünülemeyecektir. Bizim sevdamız şiddet değil Türk milletidir, Türkiye’dir” dedi.
 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap