MHP’li Ersoy’dan Akşener ve Davutoğlu’na tepki

by Haber Fora

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başdanışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu’nu eleştirdi.

Açıklamasında Bahçeli’nin kadına karşı şiddetin önlenmesi konusunda mücadele verdiğini kaydeden Ersoy şu ifadelerle devam etti:

Açıklamasında isim vermeden Aydın’da 92 yaşındaki yaşındaki Hanım Pınarlı’yı cinsel saldırı sonrası öldürülmesinin ardından yakalanan A.Ç. ve Samsun’da eski eşine şiddet uygulayan İbrahim Zarap’ın MHP amblemleriyle gündeme getirilmesini hatırlatan Ersoy, eleştiri oklarını Akşener’e çevirerek şöyle devam etti:

“Ontolojisi tartışmalı bir siyasi figürdür”

Ersoy açıklamasının devamında yine isim vermeden Akşener’e “Sebepsiz, ayarsız ve yakışıksız haykırışlarla suç bastırmak için mi hiddetleniyorsunuz?” sorusunu yöneltti.

Ersoy açıklamasına şu ifadelerle devam etti:

“MHP’ye saldırmaya devam edeceklerdir”

Bir Türk kadınına yapılmış en büyük hakaretin terör yandaşları ile aynı kefeye konulmak, onlarla bir anılmak olması gerektiğini belirten Ersoy, Davutoğlu’nun Akşener’i ziyaretini de eleştirerek şunları kaydetti:

 

Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap