Michelle Pfeiffer, Kuzuların Sessizliği’nden gelen teklifi “şeytani” senaryo yüzünden reddettiğini söyledi

by Haber Fora

Michelle Pfeiffer, “şeytani” gerilim filmi Kuzuların Sessizliği’nde (The Silence of the Lambs) hikayeden “rahatsız olduğu” için yer almadığını açıkladı.

Pfeiffer’ın 1991 yapımı çığır açan korku filminde FBI ajanı Clarice Starling rolü için ilk tercih olduğu yaygın şekilde biliniyordu. Onun yerine rolü alan Jodie Foster neticede Oscar kazanmıştı. Filmin başrollerinde Dr. Hannibal Lecter’ı canlandıran Anthony Hopkins de yer almıştı.

İkili, Kuzuların Sessizliği’nden üç yıl önce komedi filmi Married to the Mob’da birlikte çalıştığından korku filmi Pfeiffer’ı yönetmen Jonathan Demme’le yeniden bir araya getirecekti. Pfeiffer rolü geri çevirmesinin kariyerindeki en büyük pişmanlıklarından biri olduğunu söyledi, zira 2017’de ölen Demme’le bir daha birlikte çalışma fırsatı olmadı.

The New Yorker’a konuşan Pfeiffer, “Kuzuların Sessizliği tüylerimi ürpertmişti” dedi.

Kendisine filmin senaryosunun “fazla kötücül” olup olmadığı sorulduğunda Pfeiffer, filmin mesajını beğenmediğini açıkladı.

Oyuncu, “Mesele hikayenin sonunda kötülüğün kazanmasıydı, filmin sonunda kötülük galip geliyordu” dedi.

Gelecek programda gösterime girecek gerçeküstü komedi French Exit’te başrolde yer alan Pfeiffer, 90’ların başında bir dizi ikonik rolü geri çevirmesi veya programının bunlara uymamasıyla biliniyor.

Başka bir projesiyle çakışan programlar nedeniyle Thelma ve Louise’de başrol oynayamamış, Özel Bir Kadın (Pretty Woman) ve Temel İçgüdü’de (Basic Instinct) de başrol tekliflerini reddetmişti. Özel Bir Kadın Julia Roberts’ı, Temel İçgüdü’yse Sharon Stone’u meşhur etmişti.

 

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: Şafak Küçüksezer

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap