Mil-Diyanet Sen, LGBT derneklerinin kapatılması için dilekçe verdi: İstanbul Sözleşmesi iptal edilsin

by Haber Fora

Manevi İlkeli Liyakatli Diyanet Ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Mil-Diyanet Sen), LGBT derneklerinin kapatılması için İçişleri Bakanlığı’na dilekçe verdiklerini duyurdu. Mil-Diyanet Sen Başkanı Celaleddin Gül yaptığı açıklamada “Bugün, son yıllarda sözde ‘onur yürüyüşleri!’ adı altında gösteriler düzenleyerek ülkemizin ve Milletimizin onurunu ayaklar altına alan, her fırsatta kutsal değerlerimize kin ve nefretlerini kusan, maneviyatımızla, kültürümüzle, örf, adet, gelenek ve göreneklerimizle alay ederek onları değersizleştirmeye ve itibarsızlaştırmaya çalışan LGBT derneklerinin kapatılması talebiyle dilekçe vermek için İçişleri Bakanlığındayız” ifadelerini kullandı.

LGBT+ dernekleri için “sapkın” ifadesini kullanan Gül şöyle devam etti:

Bakan Soylu’nun açıklamalarını hatırlattı

LGBT’yi normalleştirmek ve yaygınlaştırmak için uluslararası düzeyde lobi faaliyetleri gerçekleştirildiğini iddia eden Gül bu faliyetlerin son dönemde Türiye’de yoğunlaştığını söyledi.

Gül açıklamalarına şöyle devam etti:

“İstanbul Sözleşmesi iptal edilsin”

İstanbul Sözleşmesinin iptal edilerek yürürlükten kaldırılmasını da istediklerini de belirten Gül, “Çünkü LGBT dernek mensupları İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı kanundan cesaret almaktadır. Aldıkları cesaretle sözde onur yürüyüşleri adı altında Müslüman Türk toplumunun onurunu ayaklar altına almakta, nesli ve toplumu ifsat etmekte, kutsal değerlerimize karşı kin ve nefret besleyerek toplumu kutuplaştırmakta ve ülkemizde iç karışıklık çıkarmaya çalışmaktadır. Bu sözleşme, sağlıklı bir toplumun çimentosu olarak nitelendirdiğimiz aile kurumunu yıpratmakta ve dağılmasına yol açmaktadır. Eşcinselliği meşru görerek, dinimize, örf ve adetlerimize savaş açmaktadır. İstanbul Sözleşmesi; Anayasanın yöneticilerimize verdiği; ‘Kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak’ görevlerine tezat teşkil etmektedir” diye konuştu.

Bakan Soylu duyurmuştu

Boğaziçi Üniversitesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Melih Bulu’yu rektör olarak atamasının ardından başlayan protestolarda açılan bir sergide Kabe’yi şahmaran figürüyle birlikte gösteren afiş kullanılmış. Söz konusu afişi astığı iddia edilen 2 öğrenci tutuklanmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 4 öğrencinin gözaltına alınmasını Twitter hesabından şu ifadelerle duyurmuştu:

Bakan Soylu’nun bu tweeti Twitter tarafından nefret suçu sayılarak Fransa’da engellenmişti

 

Haber Fora, İHA

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap