MSB, Gara’da yakalanan PKK’lıların ifadelerini yayınladı: Katliamın talimatını, itiraf ettiler

by Haber Fora

Milli Savunma Bakanlığı, Gara’da 13 kişinin şehit edildiği mağaradan kaçarken sağ yakalanan PKK’lılar Şervan Korkmaz kod adlı Osman Acer ile Merkaz Botan kod adlı Doğan Geçgel’in ifadelerini yayınladı.

MSB, Twitter’dan yayınladığı görüntülerde bu kişilerin “kendilerine vatandaşlarımızın katledilmesi için talimat verildiğini itiraf ettiklerini” kaydetti.

MSB’nin yayınladığı görüntülere göre teslim olan Geçgel, Mart 2014’de PKK’ya katıldığını belirterek ifadesinde şunları söyledi:

Acer ise 2012 yılında PKK’ya katıldığını, aslen Şırnaklı, doğum yerinin Mersin olduğunu ifade etti.

Acer, “Eğer operasyon başlarsa bir şey olursa destek kuvvet gelemezse rehineleri infaz edin, öldürün’, alınan Türk rehineleri polis, subay, askerleri öldürme talimatını vermişti. Böyle demişti. Ve 10 Şubat 2021’de Roj Başa doğru operasoyn başladı. Sonra dönüp yanına birkaç kişiyi aldı, tutuklu olan esirlerin yanına gitti. Türk subayların polis olsun, asker olsun onların yanına gitti, hepsini imha etti. Çatışma devam etti, birkaç gün böyle sürdü ve sonra Merkaz Botan yani Doğun Geçgel teslim oldu, ondan sonra ben teslim oldum” ifadelerini kullandı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap