MSB: Pençe Kartal-2 Harekatı’nda 2 asker şehit oldu

by Haber Fora

Milli Savunma Bakanlığı, Gara bölgesinde devam eden Pençe Kartal-2 Harekatı’nda 2 askerin şehit olduğunu 4 askerin ise yaralandığını duyurdu.

Şehit olan askerlerin Piyade Komando Yüzbaşı Burak Çoşkun ve Muvazzaf Astsubay Kıdemli Çavuş Harun Turhan olduğu aktarıldı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Irak kuzeyi Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekâtında 10 Şubat 2021 tarihinde teröristlerle çıkan çatışma sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir” denildi.

“Bölgede tespit edilen hedefler hava harekâtı ile isabetle vurulmuş, terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe indirilmiştir” ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz” denildi.

Akar’dan taziye mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit olan askerler için bir taziye mesajı yayımladı.

Bakan Akar, “Kahraman silah arkadaşlarımız 10 Şubat 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” ifadelerini kullandı.

Haber Fora, İHA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap