Mustafa Cengiz, Erdoğan’ı niye sevdiğini anlattı: Devamlı aradı, doktorları da aradığını öğrendim, insani bir tarafı var

by Haber Fora

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Sözcü gazetesi spor müdürü Bahadır Çokişler’e verdiği röportajda sağlık durumu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Cengiz, hastalandığı dönemde tedavisinin çok iyi geçtiğini dile getirerek, “Doktorlar müthişti. Bundan sonra immünoterapi. Yeni çıkan bir tedavi. Nobel ödülü alan bir ilaç. Enjekte ediyorlar serumla. Vücudun neresinde kanser varsa onu buluyor. Yan tesiri de hemen hemen yok. Onu yok ediyor. Müthiş bir ilaç. Diğerleri yoruyor ama bu yormuyor. Kan tahlilleri filan yapıldı. Ne dozda vereceklerini ayarlıyorlar. Tıp dünyası çok ilerledi. Türk tıp dünyası da müthiş. Amerika ile yarışır durumda” şeklinde görüş belirtti.

Sosyal medyayı sıkça kullandığını ve esprili hesapları takip ettiğini kaydeden Cengiz, bu yolla moral bulduğunu belirterek, “Ne kadar gülünecek şey var, bendedir. Bayılıyorum; ne fırlama çocuklar var! Bazıları ile tanışmak isterim” değerlendirmesinde bulundu.

Galatasaray Başkanı Cengiz, “Hiç doktora gitmediniz mi” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“30 milyon çocuğum var”

Ameliyatı yapan kalabalık doktor ekibinin içinde çok iyi Galatasaraylıların olduğunu söyleyen Cengiz, ameliyattan çıktıntan sonra doktorlarla arasında geçen diyaloğu şöyle aktardı:

“Ameliyat masasından kalkamaz’ dediler”

Doktorların kendisine kemoterapiye başlamadan önce beyin ameliyatı olması yönünde telkinde bulunduklarını bunun düzeltilmemesi halinde durumunun zor olacağını söylediklerini kaydeden Cengiz, şöyle konuştu:

“Erdoğan’ı seviyorum”

Hastanede olduğu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın durumunu sormak için sık sık kendisini aradığını ve doktorlarından da bilgi aldığını dile getiren Cengiz, şu ifadeleri kullandı:

“Florentino Perez asil adam”

İspanyol devi Real Madrid’in başkanı Florentino Perez’in kendisini çok sevdiğini söyleyen Cengiz, geçen sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid ile deplasmanda oynadıkları maçta yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

Haber Fora, Sözcü

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap