Mustafa Cengiz: İrfan Can ve Visca için 38 milyon euro istediler; Biz medya üzerinden tartışmayız, hocamın söylediği şeyler çok başka, bir sorun yok

by Haber Fora

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray’ın başkanı Mustafa Cengiz, GSTV’de gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Toplantı öncesi kulüp binasında teknik direktör Fatih Terim ile bir araya gelen Cengiz, son günlerde büyük bir kaos yaratıldığını belirterek, “Yanlış hedefler, yönlendirmeler. Bana göre haksız suçlamalar var. Herkese saygı duyarım. Taraftar şunu unutmasın: Geçmişini bilmeyen, geleceğini yönetemez, karar veremez. Önemli olan fotoğraf değil, filmdir. Biz aldığımızda genel durum şuydu, 157 milyon euroya yakın borcumuz vardı. 147 milyon euro olarak UEFA’ya bildirilmişti. Dany ve Chedjou’nun koydurduğu transfer yasakları vardı. 31’inde görevi aldık, 32 milyon euro ödememiz vardı” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın şu anda herkesin hafife aldığı bir UEFA sorunu olduğunu aktaran Cengiz, “Disiplin Komitesi, ‘Size 4 ay müsaade’ dedi. 4 ay sonra gittik, sunumumuzu yaptık. Biz bunlara anlattık ve tarihlerinde ilk defa bir kulübe 2. defa uzlaşma anlaşması yaptılar. Savunmamızda avukat kullanmadık. ‘Sizin avukata ihtiyacınız yok’ da dediler hatta. Kararı verdiler, UEFA’da yer yerinden oynadı” değerlendirmesinde bulundu.

“Beni ve ekip arkadaşlarımı bıktırdılar”

Kendilerine haksız eleştiri yapıldığını ve çok fazla komplo teorisi üretildiğini söyleyen Cengiz, şöyle konuştu:

“Korkmayın aday değilim”

Transfer yapılmadığı yönündeki eleştirilere de yanıt veren Cengiz, Fatih Terim’in basın toplantısındaki isimler ve transfer konusunda şunları söyledi:

“İrfan Can ve Visca için 38 milyon euro istediler”

İrfan Can Kahveci ve Edin Visca için Göksel Gümüşdağ ile görüştüğünü kaydeden Cengiz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Günlük kuru şimdinin kurundan değil, önceki kurdan yapın”

Bugün Galatasaray, dünyanın en itibarlı kulüplerinden” diyen Cengiz, “Yazarım çeki, hepsini alırım. İrfan Can’ı da, Visca’yı da. Sonra hadi eyvallah der giderim. Var mı bana engel olabilecek bir güç? Yok. Ben Galatasaray’ın geleceğini karartmam, yapmam. Oldu oldu başkanım, olmadı biz bu kadroyla bir noktaya geliriz, şampiyon oluruz’ dedi hocamız. Hocamızın dediği isimlerle ilgili çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde görüş belirtti.

“Terim’e ‘Niye kendini yalnız hissediyorsun’ dedim, ‘Sinirlendim, bu hale geldim’ dedi”

Teknik direktör Fatih Terim’le 1 haftadır görüşemediklerini ve normalde her hafta bir görüştüklerini belirten Cengiz, şunları aktardı:

Fatih Terim’in çok değerli bir hoca olduğunu ve İrfan Can ve Visca’nın isimlerini söylemesinin ardından Başakşehir’in havalara girdiğini ileri süren Cengiz, “Peşin, yüksek fiyat… Hepsi İrfan Can Kahveci oldu başımıza. Hepsi değerli futbolcular tabii ama bunların bir sırası, stratejisi var. Taraftar beklesin biraz, nakit kaynak yaratmadan uzun vadeli borçlanmayız. Bunu benden istemesinler” değerlendirmesinde bulundu.

“Transferde galipseniz, şampiyonlukta daha değerli hale geliyorsunuz”

Bir rakibiniz sizden fazla transfer yapınca sizi yenmiş sayılıyor” diyen Cengiz, açıklamalarında şunları söyledi:

“İyi bir aday görürsem onun lehine çekilirim”

Erken seçim çağrısının ardından iyi bir aday görmesi halinde onun lehine çekileceğini söyleyen Cengiz, kendi adaylığı ile ilgili şöyle konuştu:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap