Mustafa Cengiz’den Falcao açıklaması: Her anlamda Galatasaray’a katkı sunacağına inanıyorum

by Haber Fora

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, yaşadığı uzun süreli sakatlıklar nedeniyle eleştirilen Radamel Falcao’nun sarı-kırmızılı kulübe fayda sağlayacağına inandığını söyledi.

Cengiz, Türk Telekom Stadı’nda Nesine.com ile imzalanan sponsorluk sözleşme töreninde açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı kulübe geçen sezon transfer edilen ancak yaşadığı sakatlıklar nedeniyle birçok resmi müsabakada forma giyemeyen Kolombiyalı golcü Radamel Falcao’nun durumuyla ilgili gelen soru üzerine Cengiz, şunları kaydetti: 

“Hocamızın yaptığı, emsallerine göre çok masum”

Mustafa Cengiz, Fatih Karagümrük maçında kırmızı kart gören teknik direktör Fatih Terim’in yaptıklarının emsallerine göre masum olduğunu söyledi.

Göreve geldiklerinden bu yana yönetim ile Terim arasında sorun varmış gibi algı oluşturulduğunu savunan sarı-kırmızılı kulübün başkanı, şöyle devam etti:

Hakemlerle ilgili eleştirilere değinen Cengiz, “Bizim yüreğimizi burkan şeyler oldu. 17 kulüp adına ‘Hakemler de insandır. Hata yapar.’ diye bildiri imzalandı. Onu yazanlar, kural hatası ve hakem hatası diye bildiri yayımladı, ayağa kalktı. Ben olsam utanırım. Bunu yaptılar. Yanlış taç ve penaltı verdi diye 2 hakemin (Bülent Yıldırım ve Serkan Çınar) hayatını kararttılar. Günah değil mi? Neden bir kişi itiraz etmedi? Bir hakem 20-30 yılda yetişiyor. Zamanında bizim aleyhimize karar veren hakemlerdi. Bir hakemi kırmızı kart gösterdi diye (Deniz Ateş Bitnel) sürdüler. Günah değil mi? Madem zor yetişiyor neden bunu yapıyorsunuz? Hakemlerimizin iyi niyetli olduğuna inanıyorum. Sadece biraz formsuzlar. Lüfen her takım için dikkatli olsunlar. Çünkü hiç kimse mutlu değil” dedi.

AA’nın aktardığına göre Cengiz, hakemlerin zaman geçirmek için numara yapan futbolcularla mücadele etmesi gerektiğini dile getirerek, “Merkez Hakem Kurulunun başında çok değerli bir isim var. Bütün hakemler değerli ama bir günde düzelmez. Türk hakemliği, Türki futbolunun önüne geçmeli. Hakemler, kendini yere atanlar, sahtekarlık yapanlar, zaman geçirmeye çalışan, dürüst davranmayanla uğraşmalı. Hakemler, ölü gibi yere yatıp vakti geçirdikten sonra aslanlar gibi ayağa kalkanlara kesinlikle müdahale etmeli.” açıklamasında bulundu.

“Kulübün borcu çok”

Cengiz, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile yeni yapılandırma anlaşmasıyla ilgili görüşmelerin devam ettiğini ve imzaların henüz atılmadığını söyledi.

Mustafa Cengiz, devre arası transfer dönemiyle ilgili çalışmalarının sorulması üzerine, şu ifadeleri kullandı:

Görev sürecinde yaptıklarına değinen Cengiz, “Biz geldiğimizde bütün teminatlar verilmişti. Bir tane teminat vermediğimiz gibi Riva ile Florya’yı kurtardık. Teşekkür alamadık, eleştiri alıyoruz. İnşallah Kemerburgaz’ı ve Galatasaray Adası’nı halledeceğiz. Ada’da açılan 6 dava var. Adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz. Salonu da Kemerburgaz’ı da halledeceğiz. Tabii kalırsak. Bizi burada ve ayakta tutan tek şey taraftarın manevi desteği. Yönetimimizde hiçbir arkadaşımızın Galatasaray’a hizmet etmekten başka ajandası yok. Bundan bile şüphe edenler var” değerlendirmesinde bulundu.

UEFA ile yaptıkları Finansal Fair Play anlaşmasının sürdüğünü dile getiren Mustafa Cengiz, “UEFA’da kritik bir noktadayız. Futbolcu ihraç etmeden ya da takım giderlerimizi düşürmeden transfer yapma şansımız yok. Çok girişimimiz oldu. Transfer komitesi kurduk. Sevgili hocam da ‘Ben karışmayacağım’ demesine rağmen katkıda bulunuyor. Kendisine ‘Bu söz kalsın, karışacaksın.’ dedim. Hepimiz çalışıyoruz. Ancak ne derece tatmin eder bilemem. Falcao’yu getirdik. 60 bin kişi karşıladı. Büyük bir disiplin içinde 4-5 saat geciken Falcao’yu beklediler. Falcao’ya ‘Sen gündüz görsen korkardın. Bir kent yürüdü.’ dedik. Taraftarımızın ne istediğini biliyoruz. Taraftarımızı mutlu edecek, kulübümüzün geleceğini sağlam tutacak transferler yapacağız. Her transfer tutar mı bilmiyoruz ama tutturmaya çalışacağız. Taraftarlar, bizim için her şeyden önemlidir” diye konuştu.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap