Mustafa Destici: Ha Duran Kalkan, ha Pervin Buldan

by Haber Fora

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Desteci, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu parti genel merkezinde ziyaret etti.

Ziyaretin ardından kameralar karşısına geçen iki genel başkan gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gara Operasyonu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “başarısız oldu” dediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde devletinde devletini beceriksiz diye suçlayan ikinci bir cumhurbaşkanı oldu mu? Devleti yöneten kim? Kılıçdaroğlu mu?” ifadelerini kullandı.

“5 sorunun cevabını bekliyorum”

Gara Operasyonu hakkında şu ana kadar iktidara 5 soru sorduğunu ancak yanıtını henüz alamadığını söyleyen CHP lideri, “Bunun cevabını hala bekliyorum. Bana değil millete vereceksin. 5 sorunun cevabının hala bekliyorum ister Erdoğan verir ister yetkilendirdi biri verir. 5.5-6 yıldır bunları ellerinde tutuyordu terör örgütü ne yaptınız siz? Siz İstanbul seçimlerinde gittiniz terör örgütünün başından oy için destek aldınız mektup yayınlattınız. Bunların serbest bırakılması için neden mektup istemediniz. “Dostum Trump” diyordun papazı verirken neden “Yahu bizim şu vatandaşlarımızı da alalım bir şekilde” neden diyemedin. Ben böyle söyleyince kızıyorlar. Hakaret yok sorularımda. Suçlama da yok. Sokaktaki vatandaş da bilmek zorunda. 16 şehidimizin hakkını ve hukukunu savunmak için soruyorum” diye konuştu.

“Cumhur İttifakı’ndaki konumumuzu koruyoruz”

Terörle mücadelenin herkesin ortak meselesi ve  bu meselede siyasetçi olarak bir ve beraber hareket etmek zorunda olduklarını belirten BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Asıl hedef alınması gereken evlatlarımızı kahpece öldüren terör örgütüdür. Kınanması gereken PKK’dır. Bu üzüntülü hadisede bile gördük ki PKK’nın Meclis’teki uzantısı HDP bunu kınamaktan geri durdu” dedi.

“Terörle mücadele konusunda terörü destekleyenler neredeyse bununla mücadele edilmesi gerekiyor” diyen Destici, BBP olarak bu konudaki duruşlarının çok açık olduğunu ve aynı şekilde Cumhur İttifakı’ndaki konumlarını da koruduklarını söyledi.

Destici: Önemli olan niyettir

Operasyonun başarısı hakkındaki soru üzerine Destici, “Sınır dışı harekatlarımız en son Gara operasyonuna da baktığımız zaman bizim kahramanlarımızın bir mağarada tutulduğu öğreniliyor ve buraya bir operasyon düzenleniyor. Operasyonun amacı kahramanlarımızı sağ salim kurtarmaktır. Önemli olan niyettir. Onlar şehit olmadan alınmak istenmiştir. Ama burada önemli olan niyettir. Bu niyetle bu operasyon yapılmıştır” diye konuştu.

“Ha Kandil’deki Karayılan, ha Meclis sıralarında oturan karaçıyan”

Destici, bir gazetecinin Kılıçdaroğlu’nun sorduğu sorular hakkındaki görüşü üzerine, Milli savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun TBMM Genel Kurulu’nda operasyonla ilgili yaptıkları bilgilendirmede bazı bilgileri açıklamamalarının doğal olduğunu belirterek ise şöyle konuştu:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap