NASA’nın baş bilim insanı: Uzaylılar sayesinde başka gezegenlerde yaşayabiliriz

by Haber Fora

NASA’nın önde gelen bilim insanlarından biri, Marslıların, insanlığın Samanyolu Galaksisi’nde seyahat etme çabasının anahtarı olabileceğini iddia etti.

İnsanların, son derece sert koşullar nedeniyle diğer gezegenlerde yaşaması mümkün görünmüyor. Ancak uzay ajansının baş bilim insanı Dr. James Green’e göre uzaylıları bulmak, insanların Dünya dışında hayatta kalması ve Samanyolu’ndaki başka gezegenlerde yaşaması için yeni yollar ortaya koyabilir.

Dr. Green, bu sayede astronotların, Dünya dışı yaşamı keşfedebileceği Mars gibi gezegenlerde yaşayabilmek için genetik mühendisliği çalışmaları yapabileceğini söyledi.

Gravity Assist isimli podcast yayınında konuşan fizikçi, “Bizimkinden tamamen farklı bir ortamda yaşayan ve büyüyen bir mikrobiyal yaşama bakacağız. Onlar bu zorlu ortamlarda yaşayabilmek için mekanizmalar geliştirdi, bunu nasıl yaptıklarını bilmek isteriz” dedi ve ekledi:

Fizikçi, insanlığın Mars’a yönelik keşif çalışmalarını da şöyle değerlendirdi:

Daily Star’a konuşan Nobel Ödüllü Astrofizikçi Dr. Michel Mayor da NASA’nın Mars’taki insanlı göreviyle uzaydaki yaşam örneklerini Dünya’ya getireceğini öne sürmüştü.

Bilim insanı, Temmuz ayında, Kızıl Gezegen’deki yaşam avını “Kesinlikle harika” diyerek selamlamıştı.

Haber Fora, Daily Star, NASA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap