Netflix, Dennis Nilsen’in otobiyografisinden uyarlanan bir suç belgeseli çekecek

by Haber Fora

Netflix, İskoç seri katil Dennis Nilsen hakkında gerçek suçlara dayanan bir belgesel hazırlıyor.

Muswell Hill Katili diye bilinen Nilsen, 1978 ve 1983 arasında en az 12 genç adamı ve çocuğu öldürmüştü. Nilsen, 1983’te ömür boyu hapse mahkum edilmiş ve 2018’de hapishanede ölmüştü.

Öte yandan Nilsen’in üç saldırıyı daha itiraf ettiği “The History of a Drowning Boy” (Boğulan Bir Çocuğun Hikayesi) isimli otobiyografisi ölümünün ardından geçen hafta (21 Ocak) yayımlandı.

Kitap, Nilsen’in kurbanlarının aileleri tarafından eleştirilirken, Deadline’ın haberine göre Netflix şimdi otobiyografiye dayanan uzun metrajlı belgesel üzerinde çalışıyor.

Belgeseli, Three Identical Strangers ve Netflix’in Kedilere Bulaşmayın: İnternette Katil Avı yapımlarının editörü Michael Harte yönetecek.

Ekip, kitabın yanı sıra, Nilsen’in kişisel arşivinden ve kurbanların aileleri, kurtulanlar, polis ve vakaları haberleştiren gazetecilerle yapılan röportajlardan da yararlanacak.

Nilsen’in kurbanlarının çoğu evsiz ve geydi. Katil, kurbanlarını dairesine gelmeleri için kandırıyor, onları orada öldürüyor ve parçalamadan önce bir süre cesetleriyle oturuyordu. Bazılarının cesetleriyle cinsel münasebette bulunmuştu.

Suçları ancak 1983’te, Muswell Hills bölgesinde bulunan Cranley Gardens’taki evinin önündeki pis su atık borusunun suyla akıtarak kurtulmaya çalıştığı ceset kalıntılarıyla tıkanması üzerine, tıkanıklığın açılması için su tesisatçısının çağrılmasıyla açığa çıkmıştı.

Nilsen’in hayat hikayesi eylülde ITV dizisi Des’te uyarlanmış, İskoç seri katili David Tennant canlandırmıştı.

Üç bölümlük dizi, seyircilerin Tennant’ın “kan donduran” Nilsen performansını öne çıkarmasıyla olumlu tepkiler almıştı.

 

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: Kerim Çelik

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap