Numan Kurtulmuş: Bu oyunu bozacağız, başka çaremiz yok

by Haber Fora

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, terörle mücadelenin önemini vurgulayarak, “Bu ortak bir milli meselemizdir. Bu milli meselemizi, sadece son terörist kalmayıncaya kadar değil, terörün arkasındaki bütün nedenler ortadan kaldırılıncaya kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi. 

AK Parti Ordu İl Başkanlığının, düzenlediği 7. Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere kente gelen Kurtulmuş, Vali Tuncay Sonel’i makamında ziyaret etti. 

Ziyarette konuşan Kurtulmuş, Türkiye ileriye gittikçe ayağından çekmek, çelme takmak, yeniden güçlü Türkiye’nin kuruluşunu engellemek isteyen içerde ve dışarda bir takım güçlerin olduğunu bildiklerini söyleyerek, “Bu güçler her vesile ile her türlü aracı kullanıyorlar. Yeri geliyor ekonomik olarak baskı altına almaya çalışıyorlar, yeri geliyor içerde fitne fesat çıkarmaya çalışıyorlar. Yeri geliyor terör örgütleri marifetiyle maalesef eski bir oyunu, bundan bir asır evvel, bu coğrafyada Osmanlı’nın çöküşüyle birlikte gündeme gelmiş olan vekalet savaşlarını hortlatıyorlar” şeklinde konuştu.

“Türkiye bölgenin yükselen bir gücüdür”

Vekil olarak tayin edilen cinayet çeteleri ve terör şebekeleriyle Orta Doğu’da, bölgede, halkların arasına fitne fesat sokulmak istendiğine dile getiren Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Terörle ayaklarımıza pranga vurdular” diyen Kurtulmuş, “Şimdi de bu yeni dönemde Türkiye’nin güçlü olması, Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan’ı savunması, Karabağ zaferinin arkasında durması, terör örgütlerine karşı vermiş olduğu etkin bir mücadele, bunların uykularını kaçırıyor.” ifadelerini kullandı. 

“Bu oyunu bozacağız. Başka çaremiz yok”

Kurtulmuş, karşılarında eline sadece bir kaç bin silah tutuşturulmuş teröristler olmadığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü :

“Bu ortak bir milli meselemizdir”

Terör örgütlerinin milletin arasına fitne fesat sokmalarına asla izin vermeyeceklerini söyleyen Kurtulmuş, “Bu ortak bir milli meselemizdir. Bu milli meselemizi, sadece son terörist kalmayıncaya kadar değil, terörün arkasındaki bütün nedenler ortadan kaldırılıncaya kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz” diye konuştu. 

Terörün bütün şartları ortadan kaldırılıncaya kadar bu mücadeleyi her platformda devam ettireceklerine vurgu yapan Kurtulmuş, “Allah’ın izniyle biz kazanacağız. Terör örgütleri ve onların sahipleri avucunu yalayacaklardır. Bu ülkeyi bölemeyecekleri gibi bu ülkenin yükselişinin de asla önünü kesemeyeceklerdir” dedi.

AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap