Okan Buruk: Emre Belözoğlu’nun üzerine fazla yük bindi

by Haber Fora

Süper Lig’de Medipol Başakşehir ile şampiyonluk yaşayan Okan Buruk, “Adımın Fenerbahçe ve Galatasaray ile anılması lig boyunca beni yormadı ve etkilemedi. Bu başarının ardından aynı şekilde devam edeceğiz elbette. Şu anki düşüncem budur” dedi. Emre Belözoğlu hakkında konuşan Buruk, “Teknik adam ayrılığından sonra Emre’ye yük biraz daha fazla düştü. Belki bu yılı sadece futbolcu olarak götürseydi önümüzdeki yıl yeni görevini üstlenseydi onun için daha iyi olabilirdi ama birçok şey üzerine indi” dedi.

Hürriyet’e konuşan Okan Buruk, Şampiyonlar Ligi hakkında, “Önümüzdeki yıl teknik adam olarak ilk defa Şampiyonlar Ligi sahnesinde olacağım. Bu benim çok hayal ettiğim bir şeydi. Kuralar büyük önem taşıyacak. Avrupa Ligi’nde zor kura çektiğimizi düşünmüştük ama grubu 1. tamamladık. Her şey sahada ortaya çıkar. Ama Devler Ligi’nin havası bambaşka. Oyuncularıma da hep bu hedefin güzelliğini anlatmıştım. Şimdi hepimiz orada oynayacağız.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe iddiaları hakkında konuşan Okan Buruk “Adımın Fenerbahçe ve Galatasaray ile anılması lig boyunca beni yormadı ve etkilemedi. Başarı olduğu zaman bu tür şeyler oluyor. Ben tabii ki sadece işime odaklandım. Zaten 1 yıllık daha sözleşmem var. Bu yıl Şampiyonlar Ligi oynama hayalimiz var. Burası benim kulübüm, futbolu burada bıraktım, Göksel Gümüşdağ hem çok saygı duyduğum başkanım ama onun yanı sıra da benim çok iyi bir arkadaşım. Uzun yıllara dayanan bir arkadaşlığımız var. Bu başarının ardından aynı şekilde devam edeceğiz elbette. Şu anki düşüncem budur.” dedi.

“Emre’nin üzerine fazla yük bindi”

Yakın arkadaşı Emre Belözoğlu hakkında da konuşan Okan Buruk “Emre Belözoğlu önümüzdeki yılın rolünü biraz erken üstlendi. Bu süreç F.Bahçe için farklı gelişti. Teknik adam ayrılığından sonra Emre’ye yük biraz daha fazla düştü. Belki bu yılı sadece futbolcu olarak götürseydi önümüzdeki yıl yeni görevini üstlenseydi onun için daha iyi olabilirdi ama birçok şey üzerine indi. Bir hafta futbolcu, bir hafta teknik adam gibi, bir hafta sportif direktör gibi gördük.” ifadelerini kullandı.

“Başarılı olacak”

Okan Buruk, Emre Belözoğlu’nun sportif direktörlük görevi için ise “Sadece son maçlarda sporcu olarak sahada kaldı. Özellikle pandemide çok fazla görev üstlendi. Bu da onu biraz zorlamış olabilir. Emre hem oyuncu olarak hem yaşadıklarıyla çok tecrübeli. Avrupa’da çok büyük takımlarda, Türkiye’de de 40 yaşına kadar oynadı, şu an bile yarı antrenör diyebiliriz ona. Yapacağı işte başarılı olacağına inanıyorum. Bilgi birikimini doğru kullanacaktır.” açıklamasını yaptı.

Buruk, “Tüm takım görevini çok iyi yaptı. Solda Elia, Rabinho, Crivelli rekabeti, ilk yarıda arda çok önemli hizmetlerde bulundu. Takım üzerinde çok önemli bir rolü vardı. Skrtel ve mehmet topal, liderlik göstererek, takıma sahip çıktı” dedi.

 
 
 
 
 
 
 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap