“Olay TV” hakkındaki soru önergesine Altun’dan tepki: HDP’nin de onun efendilerinin de hedefinde olmak şereftir

by Haber Fora

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Olay TV’nin kapatılması hakkında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren HDP İstanbul Milletvekili Dilşat Canbaz Kaya’yı eleştirdi.

Sosyal medya hesabından dün açıklama yapan Altun, “Bir HDP’li şahıs beni suçlayan bir ‘soru önergesi’ vermiş. PKK’dan emir almadan ağzını açamayanlar ifade özgürlüğünden bahsediyorlar!  HDP’nin de onun efendilerinin de hedefinde olmak şereftir. Büyük, güçlü ve tam bağımsız Türkiye yolunda canımız feda” ifadelerini kullandı.

HDP’li Kaya’dan yanıt

HDP İstanbul Milletvekili Dilşat Canbaz Kaya ise, sosyal medya hesabından Altun’a yanıt verdi.

Altun’un tweet’ini alıntılayan Kaya şunları kaydetti:

Altun’dan da cevap geldi

Altun bugün ise, kendi tweeti’ni alıntılayarak, “İlgili HDP’li şahıs bana cevap vermiş. ‘Hukuka ve insan haklarına geç kalmadan riayet edin’ demiş. Kandil’in talimatıyla HDP listesine iliştirilmiş biri bunu söylüyor! Siz, Kandil’den emir almadan konuşamazsınız! Dediğim gibi sizin yani Kandil’in hedefinde olmak şereftir!” dedi.

“Baskılar İletişim Başkanlığı tarafından mı yürütülmektedir?”

Canbaz Kaya, 26 gün yayın yaptıktan sonra karartılan Olay TV hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) soru önergesi vermişti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması talebiyle verdiği önergede, Canbaz Kaya, şu ifadeleri kullanmıştı:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap