Oya Baydar’dan “yetmez ama evet” açıklaması: Biraz da sazanlık vardı işin içinde, dersimi aldım

by Haber Fora

Yazar Oya Baydar, 2010 yılındaki anayasa değişikliği referandumunda “yetmez ama evet” demesiyle ilgili olarak “Biraz da sazanlık vardı işin içinde. Ama şimdi dersimi aldım. Geç oldu, aldım” ifadesini kullandı.

Yazar Oya Baydar, yakın zamanda raflardaki yerini alan ’80 Yaş Zor Zamanlar Günlükleri’ kitabını T24’ten Murat Sabuncu’ya anlattı.

Aynı zamanda T24 yazarı olan Baydar, “yetmez ama evet” kampanyası ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Yetmez ama evet” tartışmaları dolayısıyla sürekli hakarete maruz kaldığını belirten Baydar “Bu yüzden yediğim hakaretler, gerçek bir haysiyet cellatlığı… Orada yazdım zaten. Mesela 80 yaşımı bitirdiğimde T24 çok güzel bir yayın yapmıştı. Arkasından “‘yetmez ama evetçi’ kadının dediği hiçbir şeye inanılmaz, pastanı yiyemedik helvanı yeriz inşallah” diye mailler geliyordu, tırnak içinde söyleyeyim kendilerini solda görenlerden” dedi.  

2010’da Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Yargıtay ve Danıştay’ın yapısında büyük değişiklikler meydana getiren bir referandum yapılmıştı. O dönem yazar, gazeteci, akademisyen ve farklı meslek gruplarından birçok kişi “yetmez ama evet” kampanyası başlatarak bu değişikliğe destek vermişti. Ancak bu gruptan birçok kişi daha sonra bu kampanyaya katıldığı için pişmanlıklarını dile getirmişti.

T24, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap