Özdağ’a saldıranların ifadesi: Arabaya mecburen bindik, kim olduklarını bilmiyoruz

by Haber Fora

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yönelik saldırıda üç kişi daha tutuklandı. Üç kişi ifadelerinde, test sürüşü yapmak için galeriye giderken yolda kavgaya denk geldiklerini, ayırmaya çalışırken Özdağ ve arkadaşının arkadan ateş ettiğini ileri sürdü. Kaçtıkları sırada, Özdağ’a saldıranların arabasına mecburen bindiklerini belirterek, “Kim olduklarını bilmiyoruz” dediler.

Saldırganlardan K.H., ifadesinde, arabalara meraklı olduğunu, test sürüşü yapmak ve gezip kafa dağıtmak için arkadaşları M.R.G. ve B.A. ile buluştuklarını söyledi. Galeriye giderken bağrışma sesi duyduklarını belirten K.H., kavgayı ayırmak için müdahale ettiklerini anlatarak, şunları söyledi:

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre; Selçuk Özdağ ile kavga eden grubun da aynı yöne kaçtığını savunan K.H., şöyle devam etti:

Arabadakilerin kim olduğunu bilmiyorduk

Şüpheli M.R.G. ise ifadesinde kavgayı görünce cep telefonunu çıkarıp kayda girdiğini anlatarak, “Kavgayı çeker paylaşırım diye düşündüm. Kavga edenlerin kim olduğunu bilmiyorum. Video çekmek için yaklaştığımda tanımadığım biri ‘Bayram vur şu p…’ diye bağırdı. Silah çekebileceklerini düşünerek kaçtık” diye konuştu.

M.R.G., uyuşturucu satıcılarından çekindiği için yanında taşıdığı kurusıkı silahı düşmesin diye eliyle tuttuğunu anlatarak, şöyle devam etti:

B.A. da aynı savunmayı yineledi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, 15 Ocak’ta evinin önünde 5 kişi tarafından saldırıya uğramıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca saldırıya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında daha önce 2 kişi daha aynı suçtan tutuklanmıştı. Özdağ’a yönelik saldırıda tutuklu sayısı 5’e çıktı.

MHP lideri Bahçeli söz konusu saldırının ardından partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada, “Sicili kabarık birisinin kavga anını kayda aldırması ve masumiyet pozuna bürünmesi bilindik bir numaradır. Film setlerindeki bu numara eskimiştir, alıcısı da kalmamıştır” ifadelerini kullanmıştı.

 

Sözcü, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap