Özdemir Erdoğan’dan tartışılacak Zeki Müren sözleri: İzleyen erkek çocuklar travmalar yaşadı

by Haber Fora

Müzisyen, söz yazarı ve besteci Özdemir Erdoğan Özdemir Erdoğan, Zeki Müren hakkında tartışılacak açıklamalar yaptı.

Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin’e konuşan Özdemir Erdoğan, “Bakın, Zeki Müren ilk defa 1950’de piyasaya çıkmıştır ve o Türkiye’nin ilk rol modelidir. İnsanlarımız onu küçük erkek çocuklarıyla birlikte televizyonda seyretti. Ve onu izleyen erkek çocuklar travmalar yaşadı. Kötü bir rol modeldi. Sonradan bir sürü Zeki Müren’in taklitçileri çıktı. İnsanlar ona özendi. Ben bir insanın eşcinsel olmasından rahatsız olmam ama eğer bu, toplum önünde örnek olacak şekilde kullanılıyorsa zararlıdır” dedi.

 

“Bülent Ersoy daha namuslu”

“Ferdi Özbeğen de eşcinseldi ama efendi efendi davrandı. Bir gün bile eşcinselliğini afişe etmedi. Kendi inançları ve kendi dünyasında efendi gibi öldü, gitti” diye konuşan Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Evrensel bir sanatçı gibi gösterenler ahlaksızdır”

Zeki Müren hakkında “Sadece yerel ve Türkiye hudutlarında kalan yöresel bir sanatçıdır. Kariyerinin ilk 10 senesinde güzel şarkı söyledi ama 1965’ten sonra yaşadığı hayat dolayısıyla şarkı da söyleyemedi” ifadelerini de kullanan Özdemir, ‘Sanat Güneş’i ifadesini ona ne devlet ne halk verdi. Bizzat kendi kendine yakıştırdı. Çünkü müthiş bir şöhret hırsı vardı. Bilmediğiniz çok şey var. “Paşa deniyordu” diyorsunuz. Bir tek asker çıkıp da bir şey demedi. Nedir paşa? Bir asker ortamında en yüksek ve en şerefli yerdir. Onu bile kullandı, her şeyi kullandı. Buna karşı çıkıyorum. İlk çıktığı seneler sesi iyiydi ama bu kişiyi günümüzde hâlâ evrensel bir sanatçı gibi gösterenler ahlaksızdır” dedi.

Doğum günü yanıtı

Özdemir Erdoğan, 7 Ocak’ta 24 TV’de yayınlanan “Arafta Sorular” programında, Esra Elönü’nün sorularını yanıtlamış ve yandaşlık iddialarına şu yanıtı vermişti:

Özdemir Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nü alması ile ilgili eleştirilere ise, “‘Çok sevindik Özdemir Erdoğan’ın ödül almasına keşke Tayyip Bey’in elinden almasaydı. Kimin elinden alacaktım? Devleti temsil ediyor. Devleti ve milleti temsil eden bir kişi, üstelik bir şeçici kurul var 15 kişilik bu seçici kurul tavsiye etmiş beni devlet başkanımıza. Bu adam bu ödüle layıktır demiş, o da kabul etmiş. Bu nasıl bir bakış açısıdır, insan üzülüyor başka bir şey değil. 3-5 tane trol. Herkes kendi bacağından asılır netice itibariyle, insanların beynine girip de ben yönlendirmeden hoşlanan birisi değilim. Öyle düşünüyorsa başımla beraber, öyle düşünüyorsa hürmet ederim” ifadelerini kullanmıştı..

Erdoğan, 26 Şubat’ta 2019’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sanatçılar tarafından Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde düzenlenen sürpriz doğum günü kutlamasına katılmıştı.

Özdemir Erdoğan, 30 Aralık’ta Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden müzik ödülünü almıştı.  

Haber Fora, Posta

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap