Özel’den Altun’a: Üç farklı maaş almayı biliyor, iki farklı konuşma yazmaktan aciz

by Haber Fora

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, eski Başbakan Binali Yıldırım’ın 4 yıl önce yaptığı bir konuşmayı aynen yapmasıyla ilgili açıklama yaptı. Özel, söz konusu konuşmanın 4 yıl sonra tekrar kamuoyu ile paylaşılmasının suçunun “troll ordusu yöneten Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun olduğunu” söyledi.

TBMM’de yaptığı basın toplantısında Özel, Altun’un CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu Gara’daki katliamın ardından “PKK’nın adını anmamakla suçladığını” hatırlattı.

İktidar mensuplarının da PKK’nın adını anmadan mesajlar paylaştığını hatırlatan Özel, şunları söyledi:

“Fahrettin Altun suçüstü yakalanınca sabaha kadar troll ordularıyla operasyon yönetti” diyen Özel şu ifadeleri kullandı:

Özgür Özel, toplantısının bu kısmında Erdoğan ve Yıldırım’ın konuşmalarının aynı olduğunu gösteren videoyu basın mensuplarına gösterdi ve şöyle devam etti:

Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen “Bizim Yunus” Yılı Açılış Töreni’nde konuşmuştu. Erdoğan’ın burada yaptığı konuşma Binali Yıldırım’ın başbakanlık görevini yaptığı 2017 yılında yaptığı bir konuşma ile aynı çıktı. Yıldırım bu konuşmayı 2017 yılında 8. kez düzenlenen Yunus Emre Enstitüsü’nün “Türkçe Yaz Okulu”nun kapanışında yapmıştı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap