Öztrak’tan İnce’nin istifasına ilişkin açıklama: CHP’yi Cumhur İttifakı ağzıyla suçlayarak partiden ayrılmasını doğru bulmuyoruz

by Haber Fora

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK),  toplantı sürerken açıklamada bulundu.

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki protesto gösterilerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Öztrak, “Milletimizin kahir ekseriyeti, AK Parti ve MHP seçmenleri de dahil, ‘Üniversitelere siyasi kayyumlar atanmasın’ diyor. Kayyum kendisine yardımcı bulamıyor. Öğretim görevlileri, bu kayyumla çalışmak istemiyor. Demek ki bu işte bir yanlışlık var. Ama Erdoğan yanlıştan dönmek yerine, yeni yanlışlara imza atmaktan çekinmiyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Osman Kavala denilen, bu ülkede adeta Soros ofisi olan, temsilcisi olan kişinin karısı da yine aynı şekilde Boğaziçi Üniversitesinde bu provokatörlerin içinde yer alan bir kadındır.” sözlerini eleştiren Öztrak şöyle devam etti:

“CHP’yi Cumhur İttifakı ağzıyla suçlayarak partiden ayrılmalarını doğru bulmuyoruz” 

Öztrak açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Muharrem İnce partiden istifa ederken bazı ithamlarda bulundu. İnce’nin istifasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Öztrak şu yanıtı verdi:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘CHP parçalanmaya başladı’ dedi. Bu sözlere ilişkin sizin yorumunuz ne olacak?” sorusuna Öztrak, “Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış. CHP asırlık çınardır. Sel gider kum kalır, rüzgar kayadan ne alır?” yanıtını verdi.

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap