Paul Bettany, Avengers: Endgame’den silinmese WandaVision’ı daha da ilginç kılacak sahneyi açıkladı

by Haber Fora

Avengers: Endgame, aslında WandaVision’ı daha da duygusal hale getirebilecek bir sahne içeriyordu.

WandaVision, 2018 yapımı Avengers: Sonsuzluk Savaşı’nda (Avengers: Infinity War) Vision’ın ölümünün ardından Elizabeth Olsen’ın canlandırdığı Wanda Maximoff ve Paul Bettany’nin canlandırdığı Vision’a yaratıcı bir jübile imkanı verdi.

*UYARI: Bundan sonrası WandaVision spoiler’ı içerir*

Disney Plus dizisinde 9 bölüm boyunca, Wanda’nın Thanos’un parmak şıklatmasından dönüşünün ardından Vision’ın vücudunun S.W.O.R.D. tarafından sökülmüş olduğunu bulduğu ortaya çıktı.

Wanda kısa süre sonra, Thanos (Josh Brolin) yüzünden ölümünden önce Vision’ın düzenlediği New Jersey’nin Westview semtindeki evin satış sözleşmesini bulur.

Mekanı ziyaret ettiğinde duyduğu keder nedeniyle Wanda, Vision’ın sahte bir biçimiyle mutlu bir hayat geçirdiği WandaVision’ın sitcom dünyasını yaratır.

 

Dizinin finalinde, Wanda eylemlerinin tüm zaman boyunca işkence yaptığı Westview sakinleri üzerinde yarattığı etkinin farkına varır.

Kehanetini yerine getirip Scarlet Witch olduktan sonra, Marvel Sinematik Evreni’nin (MCU) şimdiye kadarki en üzücülerinden bazıları diye nitelenen sahnelerde Vision’a son veda sözlerini söylemesinin ardından Hex’i Westview’dan çıkarır. 

 

Bununla birlikte, 2019’un gişe rekoru kıran Endgame filminden çıkarılan bir sahne WandaVision’da gerçekleşenler göz önünde bulundurulduğunda daha güçlü bir etki yaratıyor.

IMDb’ye konuşan Bettany şunları söyledi:

Britanyalı oyuncu sözlerini şöyle sürdürdü:

Geriye bakıldığında, bu küçük sahne yalnızca WandaVision’ın hazırlanmasında faydalı olmayacak aynı zamanda dizideki olaylar nedeniyle yeniden izlendiğinde daha da güçlü hale gelecekti.

WandaVision’ın tüm bölümleri Disney Plus’ta izlenebilir.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: Umut Can Yıldız

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap