Pınar Gültekin’in babası: ‘Davadan vazgeç’ demedi, ‘ailesini rahat bırak’ dedi

by Haber Fora

Kızı Pınar Gültekin’in Cemal Metin Avcı tarafından öldürülmesinin ardından CHP’li bir vekilden “davadan vazgeç” telefonu aldığı iddia edilen Sıddık Gültekin açıklamalarda bulundu.

“Açıklayacağım kimin bana söylediğini. Zaten kendini açıklıyor” sözleriyle CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’i işaret eden baba Sıddık Gültekin, kendisini arayan vekilin “Davadan vazgeç” demediğini, “Ailesini rahat bırak” dediğini öne sürdü. İlçe başkanının da devreye girdiğini belirten baba Gültekin durumdan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in haberdar olduğunu söyledi. 

“Avukatın söyledikleri doğrudur”

Milliyet’ten Mehtap Gökdemir’in haberine göre Baba Gültekin, “Ayın 4’ünde mahkemeden sonra açıklama yapacağım. Avukatın söylediği bütün kelimeler doğrudur. Ben niye iftira atayım? Hiçbir milletvekilini tanımıyorum. Diyelim ki ben yalan söyledim. Peki bir CHP İlçe Başkanı niye yalan atsın? CHP İlçe Başkanı var ortada. 10 sefer bana söyledi. Şahitler var. Avukatla ben bu konuyu konuştum. 5-6 ay oldu. Ben saklamıştım. Kızımı siyasete alet etmek istemiyorum” dedi.

“Kan davası” vurgusu

Sıddık Gültekin,  “Açıklayacağım kimin bana söylediğini. Zaten kendini açıklıyor. Madem ki telefon açmışsın 1,5-2 dakika konuşmuşsun, doğrudur, zaten biz az ve öz konuştuk. Ben o kelimeyi duyunca beynimden vurulmuşa döndüm. Bana demedi ‘davandan vazgeç’. Bana dedi ki; ‘ailesini rahat bırak’. Bizim Doğu ve Güneydoğu’da eskiden kalma ‘kan davaları’ var. Bunlar da tutuşmuşlar. Bu da galiba iyi niyetinden dolayı aracı olmaya çalıştı ama eline yüzüne bulaştırdı” diye konuştu. 

“İlçe başkanını devreye soktular”

Sıddık Gültekin, “Kan kanla temizlenmez. Bunlar tutuşmuşlar. ‘Aşirettir, öldürecekler’. Aileyi korumak için yani bana aileyi rahat bırakmam için teklif edildi. İlçe Başkanı’nı bile devreye soktular. Hatta falan tarihte Ankara’ya gitmemi söylediler. Milletvekiline dediğim şey; ‘Sizin kızınız olsa… Sen ne bunu söylemiş ol, ne ben duymuş olayım’. Aradan 2 ay geçti. İlçe Başkanı, bana bu teklifi tekrar getirdi. Bir sefer değil, iki sefer değil, üç dört sefer. Ben bunu Özgür Özel’e de, Veli Ağbaba’ya da söyledim.” ifadesini kullandı. 

Girgin ne demişti?

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin dün yaptığı açıklamada Sıddık Gültekin ile telefon görüşmesinde “başsağlığı” dışında hiç bir konuda konuşma yapmadığını söylemişti.

Girgin, “Altını çizerek söylüyorum ne dava içeriği ne de davaya yönelik bir telkinim asla ve asla olmamıştır” ifadelerini kullanmıştı. Girgin ayrıca HTS kayıtları ve danışmanlarıyla yaptığı konuşmaları da paylaşmıştı. 

Milliyet, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap