Prens William, Kraliçe’ye verdikleri “küstah” cevap için Harry ve Meghan’a hâlâ çok kızgın

by Haber Fora

Cambridge Dükü Prens William’ın, Sussex Dükü ve Düşesi’nin 2020’de açıklama yayımlayarak “Sussex Soylusu” ifadesini kullanmalarını savunmalarına yönelik kızgınlığının sürdüğü söyleniyor.

Sussexlilerin üst düzey görevlerinden ayrılmayı tartışmak üzere Kraliyet Ailesi’yle buluşmasından kısa süre önce, ikili “Sussex Soylusu” adını taşıyan ve hayatlarının geri kalanı için planladıkları girişimlerin ayrıntılarının paylaşıldığı bir internet sitesi açmıştı.

Ancak sonrasında Kraliçe, Kraliyet Ailesi’nin çalışan üyeleri olmayacaklarsa artık “soylu” sözcüğünü girişimlerinde kullanamayacaklarını söylemişti.

Sussexliler buna sussexroyal.com internet sitesinde hala yayında olan bir açıklamayla karşılık vermişti:

The Sunday Times’ın yeni haberine göre bu söylenenler Prens William’ı kızdırmış.

Üst düzey bir kraliyet kaynağı yayına şunu aktardı:

Kaynak şunu ekledi:

Yayın aynı zamanda, Sussexlilerin kraliyet ailesinin bir üyesinin oğulları Archie’nin ten rengi hakkında ırkçı bir yorum yaptığını öne sürdükleri çarpıcı Oprah röportajının hemen akabinde Prens William’ın “serseme döndüğünü” aktardı.

Düke yakın bir kaynak yayına şöyle konuştu:

Röportajdan 4 gün sonra ırkçılık suçlamaları kendisine sorulduğunda Prens William “Irkçı bir aile olmaktan çok uzağız” demiş ve kardeşiyle yakın zaman içinde konuşmayı planladığını söylemişti.

Sussexlilerin bir arkadaşına göre, kardeşler o zamandan bu yana konuşuyor.

CBS News’in sunucusu Gayle King, gerçekleri açığa çıkaran röportaj sonrasında Meghan ve Harry’yi aradığında kendisine bu konuşmadan bahsedildiğini söyledi.

Ancak King, görüşmelerin “verimsiz” olduğunun ve Kraliyet Ailesi’nden kimsenin henüz Sussex Düşesi’yle konuşmadığını söyledi.

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Haber Fora için çeviren: Umut Can Yıldız

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap