PUBG Güney Kore’nin en büyük halka arzını gerçekleştirmek için Mirae Asset Daewoo ile anlaştı

by Haber Fora
PUBG Güney Kore'nin en büyük halka arzını gerçekleştirmek için Mirae Asset Daewoo ile anlaştı

Pubg olarak bilinen Player Unknown Battleground’s isimli popüler video oyununun arkasındaki şirket olan Krafton Inc., gelecek sene gerçekleşmesini planladıkları ve Güney Kore’nin en büyüğü olacak halka arzın yürütülmesi için için Mirae Asset Daewoo ile anlaştıklarını duyurdu.

Yapılan açıklamada, şirketin halka arz planlarını hızlandırmayı hedeflediği ve aynı zamanda bu hususta Credit Suisse Group AG, Citigroup Inc. and JPMorgan Chase & Co., ile de anlaştığı bildirildi. The country’s Kakao Games Corp. went public last month and more than tripled in its first two days of trading.

Yerel medya raporlarında diğer Koreli oyun yapıcılar Netmarble Corp. and NCSoft Corp baz alındığında Krafton’ın değerlemesinin 26 milyar dolar olabileceği belirtiliyor. Bu da Krafton’ı Güney Kore’nin en büyük şirketi yapıyor.

Maeil Business Newspaper, 9 milyar dolara yakın hisse satışı gerçekleşebileceğini bildirdi.

Ülkenin bugüne kadarki en büyük halka arzı 1998 yılındaki 6 milyar dolarlık KT Corp.’un halka arzını 2010 yılında 4.3 milyar dolarlık hisse senedi satışının gerçekleştiği Samsung Lige Insurance Co.’nun halka arzı takip etmişti.

Krafton, 2018 yılında şirkette en büyük ikinci paya sahip olan Çinli teknoloji devi Tencent Holdings Ltd. tarafından destekleniyor.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap