Rakibine tüküren Ozan Kabak için 6 maç ceza iddiası!

by Haber Fora

Almanya Ligi’ne 2’de 0’la başlayan Schalke 04, son maçta Werder Bremen’e sahasında 3-1 yenilirken; 2. sarı karttan oyun dışı kalan Ozan Kabak‘ın 6 maç men cezası alacağı iddia edildi.

Almanya Futbol Federasyonu Ozan Kabak’ın pozisyonu için soruşturma açtı. Alman Bild gazetesi, genç futbolcunun 6 maç ceza alabileceğini yazdı.

Saldırı kabul ediliyor

Oyuncunun çift sarı karttan atıldığı için RB Leipzig maçında oynayamacağı vurgulanan haberde, rakibie tükürmenin saldırı kategorisinde yer aldığı ve cezasının en az 6 maç men olduğu kaydedildi. Ozan Kabak’ın sosyal medyadan hemen özür dilemesinin ise hafifletici olabileceği belirtildi.

Benzer bir olayın 2019’da yaşandığı hatırlatıldı ve eski Stuttgart doğumlu Santiago Ascacibar‘ın o dönem Leverkusen forması giyen Kai Havertz‘e tükürmesi nedeniyle 6 maçla cezalandırıldığı hatırlatıldı.

Kasıtlı öksürme ve tükürmeyi cezalandıran Uluslararası Futbol Birliği Kurulu’nun (IFAB) Koronavirüs’le ilgili yeni kuralının açık bir niyetin kanıtlanması gerekçiği için burada geçerli olmadığı da haberde yer aldı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap