Reform UK’in parti liderliğinden istifa eden Nigel Farage siyaseti bırakıyor

by Haber Fora

Nigel Farage, Reform UK partisinin liderliğinden istifa etmesinin ardından siyaseti bırakacağını duyurdu.

Avrupa Parlamentosu eski üyesi, Brexit “geri alınamayacağı” için önceki iki istifasının ardından yaptığı gibi dönmeyeceğini belirtti.

Siyasetçi, Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştığı videodaki mesajında şunları söyledi:

Farage, liderliği partinin başkanı Richard Tice’a devretmesi sonrasında Reform UK’i desteklemeyi sürdüreceğini ifade etti.

Ancak Farage medya kariyerine devam edeceğini belirterek “ortadan kaybolmayacağı” uyarısında bulundu.

Farage aynı zamanda “Çin Komünist Partisi’nin yaşam biçimimizin tamamı üzerinde artan etkisine” ve pek çok öğrencinin “bu ülkeden nefret etmeye yönlendirilmesine” neden olan “çocukların okulda maruz kaldığı beyin yıkamasına” karşı mücadele etmek istediğini ifade etti.

Farage okyanuslarımızın sağlığı gibi çevresel sorunları derinden önemsediğini de belirterek “Hadi ağaç ekmeye başlayalım!” diye ekledi.

Eski lider şunları söyledi:

Son 30 yıl boyunca kendisine oy verenlerin ve partilerini destekleyenlerin hakkını teslim eden Farage, şöyle devam etti:

Farage başta Muhafazakar Parti üyesiydi ancak 1992’de John Major’un Maastricht Antlaşması’nı imzalaması üzerine partiyi bıraktı.

İlk olarak 2006’da Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi’nin lideri oldu fakat parlamenter seçilme teşebbüsünün başarısız olmasıyla 2009’da bu partiyi bıraktı. 2010’da lider olarak dönüşünün sonrasında 2016’daki Brexit referandumu ardından ikinci kez istifa etti, sonraysa 2019’da Brexit Partisi’nin başına geçti. Brexit Partisi, Ocak 2020’de adını Reform UK olarak değiştirdi.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Haber Fora için çeviren: Umut Can Yıldız

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap