Rıdvan Dilmen, yorumculuğu bıraktığını açıkladı: İftira atanları belgeleriyle birlikte ifşa edeceğim

by Haber Fora

Eski futbolcu Rıdvan Dilmen, futbol yorumculuğu bıraktığını ve NTV’den ayrıldığını duyurdu.

Kendisine ait sosyal medya hesabından paylaşım yapan Dilmen, kendisine ve ailesine yönelik karalama kampanyaları yapıldığını ve söz konusu kişileri belgeleriyle birlikte ifşa edeceğini söyledi.

Dilmen paylaşımında şunları kaydetti:

Serdar Tatlı’nın MHK Başkanı olarak atanmasıyla gündeme geldi

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, MHK Başkanı Zekeriya Alp’in istifa etmesinin ardından yerine Serdat Tatlı’nın atanması sonrası gündemde yer aldı.

Eski hakem ve spor yorumcusu Erman Toroğlu, Tatlı’nın Dilmen’in aracılığıyla kurumun başına getirildiğini ileri sürdü.

NTV’deki programında hakkındaki iddialara ve  hakem camiasını etkilediği eleştirilerine sert cevap veren Dilmen, “Kimler vatan haini kimler vatan sevdalısı açıklayacağım” demişti.

Açıklamalarında futbol camiasından birçok ismi hedef alarak, “Türkiye’de bu, bugünlük konu değil. Kendi arı kovanlarına biri çomak sokmuş gibi düşündüler. Hafife alınacak bir konu değil bu” ifadelerini kullanan Dilmen, şu çağrıyı yaptı:

“Adalet istiyoruz” diyen Galatasaray yöneticilerine savcılık çağrısı yaptı

Süper Lig’de geçen haftaya damga vuran Ankaragücü-Galatasaray maçının ardından açıklamalarda bulunan ve “Adalet istiyoruz” diyen Abdurrahim Albayrak’a ve Türk spor camiasına çağrıda bulunan Dilmen, şöyle konuşmuştu:

Süper Lig’de süre gelen hakem tartışmalarında medyada sık sık adı gündeme getirilen Dilmen için son iddia yine Erman Toroğlu’ndan geldi.

Haftasonu oynanan Ankaragücü-Galatasaray maçının ardından A Spor canlı yayınına telefonla bağlanan Toroğlu, Dilmen ile ilgili şu sözleri sarfetti:

“Tatlı’nın MHK Başkanı olmasında Dilmen’in yüzde 100 payı var”

MHK Başkanı’nın göreve gelmesine ilişkin iddiaları ve Dilmen’in olaydaki rolüyle ilgilide iddiaları sürdüren Toroğlu, bugünkü köşe yazısında şunları kaydetti:

Yazısında Ankaragücü-Galatasaray maçında ev sahibi ekibin iyi oynadığını ve kazandıüını ancak kendisini ilgilendiren noktanın maçtaki pozisyonlar olmadığını dile getiren Toroğlu, “Bu iki hakeme hatalarına rağmen yine maç veriyorsan şunu söylüyorsun Türkiye’deki insanlara: Bunlar Trabzonspor-Fenerbahçe maçında çok doğru kararlar verdi ve bunları ödüllendiriyorum” diyerek, şunları ileri sürdü:

“Rıdvan 1 ay önce Tatlı’ya sopayı gösterdi”

Kendisine komitelerden haber geldiğini ve buna karşılık kimseye telefon açmadığını ifade eden Toroğlu, yazısını şöyle sürdürdü:

Toroğlu, MHK Başkanı Serdar Tatlı ile MHK Yönetim Kurulu Üyesi Metin Tokat’a “Kimseyi yiyemezsiniz. Orta oyunu çok açık oynanıyor. Trabzon’u çıtır yaptılar. Galatasaray da yakalandı onu da çıtır yaptılar” diyerek yazısını şöyle sonlandırdı:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap