Riva’da gündem harcama limitleri: Fenerbahçe’nin talebini 2 takım kabul etmedi

by Haber Fora

Süper Lig’de yer alan 8 kulübün başkan ve yöneticileri, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu ile takım harcama limitleriyle ilgili Riva’da bir görüşme gerçekleştirdi.

Toplantıya; TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, TFF Kulüp Lisans Kurulu üyeleri ile Kulüpler Birliği Vakfı ve Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, vakfın başkan yardımcı ve Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, başkan yardımcısı Yusuf Günay, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk ve Kasımpaşa Kulübü yöneticisi Fatih Saraç katıldı.

Öğleden sonra başlayan toplantı, yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantının ardından kulüp temsilcileri Riva’dan ayrılırken TFF Yönetim Kurulu, TFF Kulüp Lisans Kurulu ile yaklaşık 1 saat süren bir toplantı daha yaptı.

Toplantıda bazı kulüp temsilcilerinin, takım harcama limitlerindeki yüzde 15’lik sapma oranının yükseltilmesi, kulüplerin elde ettiği bonservis ve sponsorluk gelirlerinin 3’te 1’i yerine tamamının limite eklenmesi ve Türkiye Bankalar Birliği haricinde imzalanan yapılandırma anlaşmalarındaki kredi ana para ödemelerinin limit hesaplamasına dahil edilmemesi gibi taleplerde bulunduğu öğrenildi.

Fenerbahçe’nin talebine iki takımdan ret

Aktarılan bilgilere göre; Kulüpler Birliği, TFF’den harcama limitlerindeki yüzde 15’lik sapmanın yüzde 40’a çıkarılmasını istedi.

Fenerbahçe ise ana para ödemesinin kaldırılması için talepte bulundu. Nihat Özdemir, bu konuda tüm kulüplerin ortak kararını şart koşarken, Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu, “O zaman biz neden yapılandırma yaptık? Kabul etmiyoruz” dedi ve daha şimdiden bu isteğe şerh koydu. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ise “Bu sene değil ama seneye olabilir” diyerek ılıman bir tavır çizdi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap